تاریخ : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024
3

مخبر: تورم تولیدکننده از ۱۰۳ درصد به کانال ۳۹ درصد رسید

  • کد خبر : 241228
  • 12 تیر 1403 - 17:20
مخبر: تورم تولیدکننده از ۱۰۳ درصد به کانال ۳۹ درصد رسید
سرپرست ریاست جمهوری اظهار داشت: تورم تولید کننده از ۱۰۳ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۰ به کانال ۳۹ درصد رسید که توسط نخبگان صورت گرفت.

جمهوریت –محمد مخبر در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز با گرامیداشت یاد شهدای خدمت و شهید سلیمانی با بیان اینکه بهره برداری از ۹۵۰ کلاس درس اکنون آغاز شد، گفت: وزیر آموزش و پرورش توضیحات بسیار مفیدی دادند و از توضیح خدمات دولت و اهمیت آموزش و پرورش در مجموعه دولت ما را بی نیاز کردند.

وی با بیان اینکه در رابطه با شهید رییسی باید گفت که  ایشان هم معلم بود هم خیر مدرسه ساز، هم در دانشگاه و هم در حوزه تدریس کردند و در آستان بحث مدرسه سازی را دنبال کردند، افزود: شهید این توفیق را داشت که معنویت و مدیریت را منزوج کند و از این دومقوله برای ماموریت های بعدیش کمک بگیرد.

سرپرست ریاست جمهوری با بیان اینکه ایشان نسبت به آموزش و پرورش و آموزش و معلم و استاد فوق العاده حساس بود، ادامه داد: این هم مبنای دینی دارد هم مبنای حکمرانی، مبنای دینی دارد یعنی هیچ شغل و هیچ موضوعی به اندازه آموزش و معلمی و تعلیم و تربیت در اسلام اهمیت ندارد.

مخبر با بیان اینکه مبنای حکمرانی دارد یعنی امکان توسعه و پیشرفت یک کشور بدون متمرکز شدن بر تعلیم و تعلم امکان ندارد ،گفت: یک سری از کشورها همه چیز به لحاظ منابع طبیعی دارند اما وضع بدی دارند و تعدادی از کشورها هیچ ندارند، اما نیروی ماهر نخبه متعهد و مقید به مسائل نظام دارند که رشد دو رقمی دارند.

وی با بیان اینکه اگر نیروی مناسب تربیت نشود، توسعه مناسب نخواهیم داشت، افزود: به همین دلیل رییس جمهور شهید حساس بودند نسبت به آموزش و پرورش و آموزش عالی و ارتقای همه جانبه بخش ها.

مخبر با بیان اینکه دولت قبل مصوبه رتبه بندی را گرفت، اما در زمان ما اجرایی شد ادامه داد: در جلسات دولت وزرای کشور هر مطلبی را اعلام‌می‌کردند با حساسیت نسبت به آن بحث و تصمیمگیری می‌شد.

وی با بیان اینکه یکی از توفیقات ما در پیچ های سخت و گذشتن از رشد منفی به رشد ۵ و ۶ درصدی برسیم همین تمرکز بر نیروی انسانی و مجموعه دولت بود ادامه داد: مقام معظم رهبری جمله معروفی دارند که می‌فرمودند اگر این دولت و این شهید ادامه پیدا می‌کرد مشکلات اقتصادی حل میشد.

مخبر با بیان اینکه یکی از بزرگترین معضلات کشور نرخ نقدینگی بود که در کشور بصورت ویرانگر خرابکاری میکرد، گفت: از حدود ۵۷ یا ۵۸ درصد به ۲۲ یا ۲۳ درصد رساندیم.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی از ۷ دهم درصد به ۵.۷ دهم درصد رسید، افزود: تورم تولید کننده از ۱۰۳ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۰ به کانال ۳۹ درصد رسید که توسط نخبگان صورت گرفت.

مخبر با بیان اینکه یکی از نعمتهای داده شده خدا به این کشور نیروهای جوان نخبه با انگیزه و امیدوار است ادامه داد: در طول کار این دولت هر مسئله ای که پیش آمد با تکیه بر نخبگان حل شد.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز پیشتاز الگویی هستند که حل مشکلات کشور به این الگو احتیاج دارد افزود: در کشور ظرفیت های بزرگی داریم بعضی ها از این ظرفیت ها یک دانه اش کفایت می‌کند تا کشور اداره شود. جایی که ناموفق بودیم به این دلیل بود که نتوانستیم مردم را در مشکلات کشور درگیر کنیم و شما با دیدن این خیرین می‌توانید ببینید چه نهضتی اتفاق افتاده و واقعا این کار امید آفرین است.
مخبر اظهارکرد: درباره شهید رییسی حضرت آقا فرمودند استقبال از تشییع پیکر ایشان اجر دنیوی ایشان بود.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=241228

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰