تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
3

پزشکیان: می‌گویند سه روزه مشکل بورس را حل می‌کنند، آیا می‌شود؟

  • کد خبر : 239535
  • 28 خرداد 1403 - 18:20
پزشکیان: می‌گویند سه روزه مشکل بورس را حل می‌کنند، آیا می‌شود؟
کاندیدای ریاست جمهوری گفت: نمی‌شود که دولتی برنامه بدهد و مجلس به آن اضافه کند و در نهایت اجرا نشود؛ زیرا برنامه نویسی صورت نگرفته است. می‌گویند برنامه خود را بگو، عده‌ای وعده می‌دهند و عمل نمی‌کنند! می‌گویند طی سه روز مشکل بورس را حل می‌کنند، آیا می‌شود؟!
جمهوریت -مسعود پزشکیان اظهار داشت: جامعه‌ای که می‌خواهد به نتیجه برسد باید دانشگاه در آن به تیپ ۵ برسد. همیشه می‌گوییم دولت پول آن را بدهد! مگر می‌شود؟! ما به این همه دانشگاه احتیاج نداریم.
وی در جمع اساتید دانشگاه تهران گفت: نمی‌شود که دولتی برنامه بدهد و مجلس به آن اضافه کند و در نهایت اجرا نشد، زیرا برنامه نویسی صورت نگرفته است. می‌گویند برنامه خود را بگو، عده‌ای وعده می‌دهند و عمل نمی‌کنند! می‌گویند طی سه روز مشکل بورس را حل می‌کنند، آیا می‌شود؟!
وی افزود: باید اساتید به میدان بیایند، کمک کنند. تعداد دانشگاه‌های ما درست است؟! به تایلند رفتم استاد خانمی حضور پیدا کرد و پرسید که ایران چقدر جمعیت و چند دانشگاه دارد پس از پاسخ من، گفت، می‌خواهید دانشجوی خود را بخورید؟ با این همه دانشگاه چه استفاده می‌کنید و دولت چگونه هزینه می‌کند؟
پزشکیان گفت: چقدر ما از این دانشگاه و دانشجو‌ها را بی‌منطق آموزش می‌دهیم، این دیوانگی نیست؟! حال می‌گویند برنامه خود را ارائه دهم، ما یک تئوری می‌دهیم بدون تحقیق از جامعه که می‌خواهیم مشکل را حل کنیم.
نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد: من وزیر بودم که روسا را دعوت کردم که بیمارستانی در اختیارتان قرار می‌دهم بعد از سه ماه آمدند گفتند ما تنها درس می‌دهیم و انجام ندادند. دانشگاه باید از تیپ ۲ و ۳ خارج شود. من با تئوری کاری ندارم.
وی ادامه داد: در تبریز حضور داشتم و تلاش کردم که مجری‌ها را راضی کنیم منطقه‌ای را توسعه دهند و حول محور یک موضوع تنها بچرخد مثل تولید ماشین برقی، در بحث آب، … تا مجموعه‌ای بعد چند سال ما می‌توانیم یک خط را پیش برویم، اما باز به میدان نیامدند.
او گفت: جامعه‌ای که می‌خواهد به نتیجه برسد باید دانشگاه در آن به تیپ ۵ برسد. همیشه می‌گوییم دولت پول آن را بدهد! مگر می‌شود؟! ما به این همه دانشگاه احتیاج نداریم.
پزشکیان گفت: پولی که به فضای بیخود و دانشجویان را افسرده و ناامید رها کردیم مقصر ما هستیم که گفتیم از این ستون به آن ستون فرجی است. چرا جوانان خودکشی می‌کنند و افسرده هستند، زیرا ما مقصر هستیم و باید آن را اصلاح کنیم.
وی ادامه داد: من از شما اساتید و نخبگان می‌خواهم کمک کنید تا مشارکت بالا برود و مردم پای صندوق رای بیایند.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=239535

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰