تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
7
رشیدی کوچی:

در کجای دنیا ۱۷۱ درصد، عوارض خودرو گرفته می‌شود؟

  • کد خبر : 193864
  • 28 خرداد 1402 - 14:45
در کجای دنیا ۱۷۱ درصد، عوارض خودرو گرفته می‌شود؟
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ تعرفه خودرو‌های وارداتی به شکل تصاعدی تاکید کرد: انتظار می‌رود دولت برای شکستن انحصار در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها در این تعرفه‌ها تجدید نظر کند.
جمهوریت-رشیدی کوچی گفت: ما به دنبال این هستیم تا با شکستن انحصار در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها مردم بتوانند خودرو‌های مناسب سوار شوند، اما اکنون آیین‌نامه‌ای که برای واردات خودرو نوشته شده تعرفه‌ها را به شکل تصاعدی افزایش داده است. در کجای دنیا ۱۷۱ درصد یعنی سه برابر قیمت ماشین عوارض گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ تعرفه خودرو‌های وارداتی به شکل تصاعدی تاکید کرد: انتظار می‌رود دولت برای شکستن انحصار در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها در این تعرفه‌ها تجدید نظر کند.
جلال رشیدی کوچی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: اکنون مجلس در حال بررسی طرحی است که به واردات خودرو‌های کارکرده اشاره داشته و بیش از ۹۵ درصد از نمایندگان به این طرح رای مثبت دادند یعنی این موضوع خواسته ملت است.
وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا با شکستن انحصار در بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها مردم بتوانند خودرو‌های مناسب سوار شوند، اما اکنون آیین‌نامه‌ای که برای واردات خودرو نوشته شده تعرفه‌ها را به شکل تصاعدی افزایش داده است. برای خودرو‌هایی با موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی تعرفه از ۷۱ به ۹۱، خودرو‌هایی با موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی از ۹۱ به ۱۳۱، خودرو‌هایی با موتور ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سی سی از ۹۶ به ۱۶۱ و برای خودرو‌های بالای ۳۰۰۰ سی سی به ۱۷۱ درصد افزایش یافته است.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت اگر می‌خواهد قیمت خودرو ارزان نشود به طور رسمی اعلام کند. علاوه بر این رقم قرار است چهار درصد عوارض گمرکی گرفته شود. ما در مجلس شورای اسلامی به کمک دولت در تلاش هستیم تا با شکستن انحصار قیمت خودرو را کاهش دهیم.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واردات خودرو باید به نحوی باشد که به نفع مردم عادی بوده و انتظار می‌رود در آیین‌نامه‌ای نوشته شده و تعرفه‌های لحاظ شده تجدید نظر شود. در کجای دنیا ۱۷۱ درصد یعنی سه برابر قیمت ماشین عوارض گرفته می‌شود.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: ان شاءالله دولت عادلانه به بحث تعرفه خودرو‌های وارداتی توجه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193864

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰