تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
3

روسیه ایران را جایگزین کانال سوئز می‌کند!

  • کد خبر : 193556
  • 27 خرداد 1402 - 10:39
روسیه ایران را جایگزین کانال سوئز می‌کند!
بلوسوف گفت: زیرساخت‌های کنونی حمل و نقل که به صورت تاریخی برای انتقال کالا بین شرق و غرب ایجاد شده‌اند، دیگر نمی‌تواند نیاز‌های جهان را برآورده کنند.

جمهوریت-بلوسوف گفت: زیرساخت‌های کنونی حمل و نقل که به صورت تاریخی برای انتقال کالا بین شرق و غرب ایجاد شده‌اند، دیگر نمی‌تواند نیاز‌های جهان را برآورده کنند.

به گزارش فارس،ندری بلوسوف، معاون نخست‌وزیر روسیه، اعلام کرد که کریدور شمال – جنوب عبوری از ایران می‌تواند جایگزین ایمنی برای کانال سوئز باشد.

وی گفت که انتظار می‌رود حجم حمل و نقل انتقال کالا‌های روس تا سال ۲۰۳۰ دو برابر بشود.

بلوسوف طی سخنانی د ر مجمع اقتصادی اوراسیایی گفت که اهمیت کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال – جنوب و دیگر مسیر‌های جایگزین به خاطر تغییر سمت و سوی بازار‌های جهانی به سوی چین، آسیای جنوب شرق و خلیج فارس در حال افزایش است.

وی در سخنان خود گفت: زیرساخت‌های کنونی حمل و نقل که به صورت تاریخی برای انتقال کالا بین شرق و غرب ایجاد شده‌اند، دیگر نمی‌تواند نیاز‌های جهان را برآورده کنند.

این مقام روس تأکید کرد که کریدور شمال – جنوب می‌تواند یک رقیب جدی برای کانال سوئز باشد.

بلوسوف تاکید کرد کانال سوئز هم‌اکنون تنها مسیر اتصال آسیا به اروپا از طریق آب‌های عمیق است و چنین انحصاری می‌تواند برای اقتصاد جهانی مخاطره‌آمیز باشد.

وی برای اثبات مدعای خود حادثه سال ۲۰۲۱ را یادآوری کرد که یک کشتی کانتینربر ا ز مسیر خود منحرف شد و کانال سوئز را برای حدود یک هفته بست و تبعات ادامه‌داری برای اقتصاد جهانی به بار آورد.

کریدور شمال – جنوب یک مسیر ترانزیت ترکیبی ریلی – دریایی – جاده‌ای ۷۲۰۰ کیلومتری است که با عبور ا ز هند، ایران، آذربایجان، روسیه، و آسیای میانه به اروپا می‌رسد.

کارشناسان می‌گویند: توسعه استفاده از این مسیر می‌تواند هزینه‌های حمل و نقل را ۵۰ درصد کاهش داده و زمان انتقال محموله‌های تجاری را ۲۰ روز نسبت به عبور ا ز کانال سوئز کمتر کند.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193556

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰