تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
4
رئیس کمیسیون امور داخلی:

دولت می‌گوید تجمعات سیاسی نیاز به مجوز دارد

  • کد خبر : 193307
  • 25 خرداد 1402 - 14:06
دولت می‌گوید تجمعات سیاسی نیاز به مجوز دارد
محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها گفت: در طرح مجلس تجمعات صنفی و سیاسی را تکفیک نکردیم و گفتیم احتیاج به مجوز ندارد اما دولت می‌گوید تجمعات سیاسی نیاز به مجوز دارد و تجمعات صنفی احتیاجی ندارد.

جمهوریت-محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها گفت: در طرح مجلس تجمعات صنفی و سیاسی را تکفیک نکردیم و گفتیم احتیاج به مجوز ندارد اما دولت می‌گوید تجمعات سیاسی نیاز به مجوز دارد و تجمعات صنفی احتیاجی ندارد.

به گزارش ایلنا، رئیس کمیسیون شوراها گفت: در طرح مجلس تجمعات صنفی و سیاسی را تکفیک نکردیم و گفتیم احتیاج به مجوز ندارد اما دولت می‌گوید تجمعات سیاسی نیاز به مجوز دارد و تجمعات صنفی احتیاجی ندارد.

محمدصالح جوکار درباره آخرین وضعیت «لایحه برگزاری تجمعات» که از سوی دولت به مجلس ارسال شده است، گفت: هنوز چیزی به کمیسیون ما (شوراها و امور داخلی کشور) ارجاع نشده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درخصوص طرح مجلس درباره «برگزاری تجمعات» بیان کرد: طرح را در کمیسیون نگه داشته‌ایم تا لایحه دولت برسد، تقریبا ما در طرح اختلافی با لایحه دولت نداریم.

وی درباره این‌که مطرح می‌شود در لایحه دولت تجمعات صنفی و سیاسی از یکدیگر تفکیک شده است و اینکه این مساله در طرح مجلس چگونه است، اظهار داشت: ما تجمعات را به صورت کلی گفتیم و سیاسی و صنفی را از یکدیگر جدا نکردیم و کل اعتراضات را آوردیم و گفتیم احتیاج به مجوز ندارد، اما در دولت آنطور که آقایان ما را در جریان قرار دادند؛ می‌گوید تجمع صنفی نیاز به مجوز ندارد اما سیاسی احتیاج به مجوز دارد، بازهم تاکید می‌کنم لایحه دولت اعلام وصول نشده است

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193307

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰