تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
5
لباف خانیکی:

تقدیر از چهره های ماندگار میراث فرهنگی آثار قابل توجهی دارد

  • کد خبر : 193076
  • 24 خرداد 1402 - 15:52
تقدیر از چهره های ماندگار میراث فرهنگی آثار قابل توجهی دارد
یک باستان شناس گفت: این دومین دوره برگزاری بزرگداشت چهره‌های ماندگار است، برگزاری چنین همایش‌هایی تأثیر بسیار زیادی در بدنه کارشناسی میراث فرهنگی گذاشته و در جامعه هم آثار زیادی از خود باقی خواهد گذاشت.

جمهوریت ـ رجبعلی لباف خانیکی، باستان شناس و مدیر کل سابق میراث فرهنگی خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار میراث فرهنگی خبرگزاری برنا درباره برپایی همایش چهره های ماندگار میراث فرهنگی گفت: اهالی میراث فرهنگی اغلب عمرشان را در راه تحقیق و حفظ و حراست از میراث کشور با عشق و علاقه صرف کرده اند.

وی افزود: یک کارشناس میراث فرهنگی چه باستان شناس، چه مرمت‌گر یا نسخه شناس در هر حوزه‌ای که کار می‌کند، با موضوعاتی مواجه است که بسیار بنیادی و مهم هستند.

مدیر کل سابق میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: این موضوعات هویت ملت ایران را از گذشته‌های دور در خود دارند. به اعتقاد من همان‌طور که یک اثر تاریخی قابل حفاظت، مراقبت، تقدیر و تمجید است؛ یک کارشناس مربوطه هم در هر جایگاهی که باشد، جا دارد که از او تقدیر شود.

چهره برگزیده در اولین دوره نکوداشت چهره های ماندگار میراث فرهنگی افزود: این حرکت میراث فرهنگی در این جهت بسیار قابل احترام و تقدیر است. این دومین دوره برگزاری بزرگداشت چهره‌های ماندگار است، برگزاری چنین همایش‌هایی تأثیر بسیار زیادی در بدنه کارشناسی میراث فرهنگی گذاشته و در جامعه هم آثار زیادی از خود باقی خواهد گذاشت.

لباف خانیکی بیان کرد: من در دور اول این رویداد مورد تقدیر قرار گرفتم و آثار این اقدام را از طرف کسانی که من را می‌شناسند، می‌بینم.

وی درباره اقدامات وزارت میراث فرهنگی برای پربارتر شدن جشنواره نکوداشت مفاخر گفت: بدون شک میراث فرهنگی متولی این امر است و به هر حال همه از متولی انتظار دارند که به این مقوله وارد شود. کاری که وزارت میراث فرهنگی کرده و دومین سال است که اقدام به این کار مفید کرده است، کار بسیار شایسته‌ای است.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193076

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰