تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
5

میرسلیم: ما که جمهوری اسلامی را بنا نکردیم که بگوییم اکثریت مردم هرچه گفتند!

  • کد خبر : 193002
  • 24 خرداد 1402 - 12:00
میرسلیم: ما که جمهوری اسلامی را بنا نکردیم که بگوییم اکثریت مردم هرچه گفتند!
میرسلیم: کتانی مال بیست سال پیش است که با قهرمانان نجات غریق برای مسابقات بین المللی می رفتیم و این کتانی ها را برای همه خریده بودیم و برای من که سرپرست شان بودم هم خریدیم و اصلا مشکلی نبود. اینها می خواهند من را تحقیر کنند.

جمهوریت-میرسلیم: کتانی مال بیست سال پیش است که با قهرمانان نجات غریق برای مسابقات بین المللی می رفتیم و این کتانی ها را برای همه خریده بودیم و برای من که سرپرست شان بودم هم خریدیم و اصلا مشکلی نبود. اینها می خواهند من را تحقیر کنند.

به گزارش خبرآنلاین، این روزها اظهارنظر خودرویی یکی از اعضاءمجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دست به دست شدن در فضای مجازی نقل محافل شده و حالا مردم به فکر آن هستند که آیا پشت فرمان پژو ۲۰۶ نشستن همانند رانندگی پشت فرمان لندکروز است؟ با توجه به آپشن های متفاوت آن؟ از طرفی این روزها و با این شرایط نابسامان اقتصادی اینگونه حرف های بحث برانگیز نه تنها از چشم موج سواران فضای مجازی دور نمی ماند بلکه موجبات تشویش اذهان عمومی و بستر یاوه گویی معاندان را نیز فراهم می سازد.
زیر ذره بین بودن یک طرف و ایجاد چالش طرف دیگر. از کاهش فاصله اعدام در اعتراضات گرفته تا تبرئه فرزند بواسطه بیماری روحی و حالا هم برابری لندکروز و پژو ۲۰۶،اینها تنها بخشی از اظهارات و مواضع مصطفی میرسلیم است که او را آماج حملات اذهان عمومی قرارداده و بیشترین توجه را به خود جلب کرده است، ساعت میلیاردی و کتانی خارجی هم جای خود.
مشروح این گفت و گوی چالشی را در ادامه می خوانید:
*چرا اخیرا در مورد اظهار نظرات شما در فضای مجازی چالش ایجاد می شود؟ مثل همین اظهار نظر اخیر حضرتعالی در خصوص اتومبیل لندکروز و پژو ۲۰۶.
برای اینکه اینها می خواهند اثر بخشی کلامی که ما در مورد موضوع تولید داخلی و تورم داریم، خنثی کنند. درد کشور در این است که دچار یک سرگردانی شده که می تواند همه را بیچاره کند، متاسفانه شرایط رکودی هم چندان تغییری نکرده و ما با یک مشکل کلان اقتصادی در کشور مواجه هستیم.
این مشکل اقتصادی حل نمی شود مگر اینکه تمام این ۷۵هزار کارگاه و کارخانه ای که با رکود و تعطیلی مواجه شده اند بکار بیفتند و توسعه پیدا کنند تا تولید ناخالص ملی افزایش پیدا کند و در نتیجه ارزش پول ما افزایش پیدا کند.
الآن به دلیل اینکه متاسفانه پایه پولی افزایش پیدا کرده ولی تولیدات افزایش پیدا نکرده در نتیجه ارزش پول ما ساقط شده است. در کشورهای دیگر تولید داخلی محصولات و خدمات پشتوانه پول است. در کشور ما نه تنها تولید و خدمات افزایش پیدا نکرده بلکه متاسفانه نقدینگی رشد پیدا کرده وطبیعتا در برابر کشورهایی که تولید دارند ارزش پول ما افت پیداکرده است.
*شما خودروی لندکروز و پژو ۲۰۶ را در یک سطح دانسته اید و از آنجا که در کشور ما بیشتر مردم و خصوصا قشر متوسط خودروی ۲۰۶ دارند، این روزها همه با طعنه در مورد لندکروز حرف می زنند.ارتباط این فرمایش شما با قضیه پول ملی چیست؟
خیلی روشن است ،مردم می بینند اگر پول شان را در بانک بگذارند حدود ۲۰ درصد سود می گیرند درحالی که تورم بیشتر از ۴۰ درصد است و به هر حال پولشان در حال ذوب شدن است، بنابراین آنها که سپرده گذار هستند سعی می کنند پولشان را در جایی قرار دهند که ذوب نشود ،یکی از این جاها خودرو است. پس هر خودرویی گیر بیاید برایشان فرقی نمی کند، چه ۲۰۶ باشد چه لندکروز و یا هر خودروی دیگری.
برای آنها کره ای، ژاپنی یا چینی فرقی نمی کند. از این لحاظ که می خواهند پول خود را نجات دهند می روند و آنجا سرمایه گذاری می کنند، از این لحاظ من این موضوع را گفته ام وآنها که نمی خواهند این قضیه روشن شود می آیند و هجمه درست می کنند تا اذهان عمومی را منحرف کنند. البته از نظر فنی بین خودروها فرق وجود دارد و این موضوع واضحی است و هر خودرویی برای یک کاربردی ساخته شده است.
*قبلا هم شما بحثی در مورد خودروهای دست دوم داشتید…
آن که دیگر بدتر ،قانونی که پارسال ما به مجمع دادیم تکلیف را روشن می کرد ،در این قانون شرایطی گذاشته بود که واردات در مورد خودروهایی انجام بگیرد که مسئله عامه دارند و خودروهای تجملی نباشند و قیمت آنها تا ۱۵ هزار دلار بیشتر نشود و مردم بتوانند اجرا کنند. دوم اینکه این واردات را کسانی که اینکاره هستند و نمایندگی دارند انجام دهند و این باعث می شود تا فناوری را هم منتقل کنند و حداقل یک دستاوردی برای کشور داشته باشد.نظر بر این بود که فقط خریدار نباشیم و به تدریج تولید کننده شویم.
*صرف نظر از این مباحث برخی معتقدند در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش دارد، شما صحبت هایی می کنید که برای جامعه هزینه دارد.
کدام حرف ها؟
*مثلا همان بحث کاهش فاصله محاکمه تا اعدام در زمان اعتراضات …
در جامعه ای که دارد از آشوب ها متضرر می شود، ما طرفدار این هستیم که کسانی که آدم کشتند زود محاکمه شوند و نه همه اینها که شما می گویید. آنهایی که پشت اینها هستند و این موضوعات را علم می کنند، خواهش می کنم اشتباه نفرمایید.
*این نقدهایی که مردم در مورد این نوع حرف های شما می کنند در موضع گیری های شما تاثیر گذار است؟
مردم را می شناسم، شما مردم را نمی شناسید. آنهایی که این حرف ها را می زنند پشت سر آشوب ها هستند و طبیعتا از محاکمه شدن نگران هستند،اینها که مردم نیستند.مردم طرفدار این هستند کسی که اغتشاشگر است و آدم کشته و محارب است زود دستگیر و محاکمه شود. آن کسانی که پشت سر این آشوب ها هستند هوار می زنند و این موضوع را بهانه می کنند.
*شما به مردم اشاره داشتید، بخاطر دارم قبلا گفته بودید به نظر مردم کاری ندارید…
ابدا این حرف نبود و آن هم یک تقلب دیگری بود که صورت گرفت. عرض در این بود که آیا گذاشتن محدودیت در فضای مجازی درست است یا خیر و مثال اینستاگرام زدند که من گفتم اینستاگرام یکی از بدترین پیام رسان هاست، گفتند اکثریت مردم استفاده می کنند و من گفتم این چه حرفی است که شما می زنید من برای جامعه دارم صحبت می کنم ،اکثریت مردم یعنی چه،یعنی اکثریت مردم موافق این هستند که فساد راه بیفتد؟چه فایده ای دارد؟
ما که جمهوری اسلامی را بنا نکردیم که بطور کلی بگوییم اکثریت مردم هرچه گفتند؟ما می گوییم اکثریت مردم به چارچوب قانون اساسی اعتقاد دارند و اکثریت موقعی اعتبار دارد که خلاف اصول و قانون اساسی نباشد. اینها همه تزویر و بحث های منافقانه است. اینطور نیست که اکثریت مردم که منصفانه دارند کار می کنند و صدایشان در نمی آید، کنار بگذاریم و به سراغ عده ای برویم که اکثریت نیستند و زبان دراز و هوچی گر هستند،دست شان به فضای مجازی می رسد وجنجال بپا می کنند،نه اینها اکثریت نیستند،اینها کسانی بودند که متاسفانه از آزادی هایی که نظام دراختیار شان گذاشته سواستفاده کرده اند.
*الان فیلتر خیلی قوی اعمال می شود ولی جنابعالی ، دوستان شما و خیلی از مسئولین براحتی وارد توئیتر می شوید و توئیت می گذارید. سوال این است که اگر این قانون است باید همه را در بر بگیرد و گرنه اراده حاکمیت است که باز تبعیض می شود؟
بحث قانونی ما این بود که همواره باید نظام مند بود و چرا باید در جمهوری اسلامی که خودش باید طلایه دار فضای مجازی باشد هیچ گونه مقرراتی در فضای مجازی حاکم نیست. حتی به اندازه همان قانون مطبوعات و رسانه ها هم قانونی در مورد فضای مجازی نداریم و این اشکال است.
*چه کسانی پشت این قضیه هستند؟
کسانی که می خواهند این نظام را تضعیف کنند و دست هم بر نمی دارند.پارسال در مجلس می خواستیم قانونی در این خصوص تصویب کنیم که نگذاشتند جلوی آن را گرفتند، بنظر من خیانت کردند.
*اینها موضع گیری های شخصی شماست یا از منظر حزب موتلفه سخن می گویید؟
فعلا شما دارید از من سوال می کنید و خودم برای خودم نظری دارم و به شما عرض می کنم.اتفاقا من وقتی این مسئله را برای دوستان در حزب مطرح کردم آنها هم موافق این قضیه هستند ،بی قانونی چیزی نیست که کسی بخواهد از آن دفاع کند.
*خیلی ها بر این باور هستند که شما لجباز هستید،خودتان این نظر را قبول دارید؟
نه من حرف حق را در چارچوب سیاست های کلی نظام و قانون اساسی می زنم و تا آخر هم پای آن ایستاده ام،شما می خواهید اسم این را لجبازی بگذارید؟
*من نه ولی اکثر مخاطبین بر این باور هستند.
این حرف هایی که من می زنم دلیل دارد و اثر گذار است.
*شما زیر ذره بین مخاطبین هستید.
خیلی ها دوست دارند آنچه که حق است را ضایع کنند و حاشیه سازی می کنند.
*شما درعین حال که طرفدار ساده زیستی هستید ولی کتانی برند خارجی به پا می کنید یا ساعت ۶ میلیاردی به مُچ دارید که اینها با آن داستان ساده زیستی منافات دارد.
اینها دروغ است، در جامعه ما متاسفانه…
*ولی یک عکس از ساعت شما منتشر شده بود
دروغ است دیگر ،اصلا مال من نیست این ساعت…
*ولی ساعت در دست شماست
ساعت دست من این ساعت نیست و این دروغ است
*عکس آن هست و بسیاری از رسانه ها آن را منتشر کرده اند …
اصلا ساعت من آن نیست
*یعنی آن عکس فتوشاپ است؟
آن عکس ساعت من نیست.
*ولی دست شماست. ..
ساعتی که در دست من است آن ساعت نیست و تقلب کرده اند و من شکایت کرده ام.
*یعنی با فتوشاپ آن ساعت را به مچ شما بسته اند؟
آن ساعت من نیست
*قصد من روشنگری اذهان عمومی و مخاطبین است ،نه جسارت به شما ولی در عکس شما نشسته اید و این ساعت بر مُچ دست شماست.
هیتلر یک وزیرتبلیغات داشت که می گفت شما آنچنان بزرگ بگویید که کسی باور نکند این دروغ است،شما به این سادگی می گویید این ساعت ۶ میلیارد تومان می ارزد.خُب بگویید ،لنگه این ساعت در بازار موجود است شما خودتان بروید بخرید ببینید چند است. من یک روز به شوخی گفتم آنها که می گویند این ساعت ۶ میلیارد است بنده حاضرم ۵۰ تا از این ساعت به آنها بدهم و نقد از آنها بگیرم و بروم به کارهای خیر بزنم.
*این ساعتی که دست شماست چه قیمتی دارد؟
ده پانزده سال پیش حدود ۲۰۰ دلار می ارزید
*۲۰۰ دلار پانزده سال پیش، خیلی پول بوده،مگر حقوق ها چقدر بود،حقوق چندین کارمند بود.
آن موقع دلار ۱۰۰۰ تومان بود که به پول الآن می شود ده پانزده میلیون تومان،اینها چه می خواهند بگویند.
*ولی به تناسب حقوق ها خیلی زیاد بوده است.
می دانم ولی به دلار بوده و الآن ۲۰۰ دلار است.این ساعت من را الآن در بازار ۱۵میلیون تومان می دهند.
*یعنی فیک آن برند است؟
نه،مارک ساعت من «Earnshawاِرنشا » است که در بازار هم به وفور یافت می شود.
*آخر در عکس چیز دیگری بود ،برند پَتِک فیلیپ است.
نه اون گفته، شما چرا باور کردید.
*قیمت اصلی آن ساعت میلیاردی است ،آیا آن عکس فتوشاپ است
آن ساعتی که در عکس انداخته اند خیلی واضح نیست و می خواسته اند خیانت کنند که رفته اند سراغ ساعتی که نمی دانم چقدر می ارزد.
*پس فتوشاپ است؟
آره،ولی نه عکس من.ولی آن ساعتی که یک وری دردست من است ساعتی نیست که آنها می گویند.آن ساعت مال من نیست.اینها به دروغ این چیزها را مطرح می کنند ،من چکار کنم به دنبال آنها بدوم تا بگویم این دروغ است.آنها دارند خیانت می کنند،اگر در کشور حساب کتاب باشد به سراغ کسی که اینکار را در فضای مجازی می کند می روند و می گویند باید اثبات کنید.آنها خباثت کرده اند و گفته اند بنظر می رسد این ساعت برند فلان باشد.
*نه خبر این بود که ساعت سوئیسی در دست میر سلیم حاشیه ساز شده است،حالا ساعت شما واقعا سوئیسی است؟
بله.
*در خبر آمده بود در مناظره شما با آقای رشیدی کوچی در برنامه تهران ۲۰ ساعت در دست شما از یک برند سوئیسی بنام پَتِک فیلیپ است که قیمت جهانی آن حدود ۲۶۵ هزار دلار معادل ۳۰ میلیارد تومان است.
هر چقدر که باشد ،من اصلا خبر ندارم… و اصلا آن ساعت من نیست. به آن کسی که می گوید «بنظر می رسد» باید گفت تو غلط کردی که می گویی بنظر می رسد، آخر می دانی چه می گویی؟
*داستان کتانی برند خارجی چیست؟
کتانی مال بیست سال پیش است که با قهرمانان نجات غریق برای مسابقات بین المللی می رفتیم و این کتانی ها را برای همه خریده بودیم و برای من که سرپرست شان بودم هم خریدیم و اصلا مشکلی نبود . اینها می خواهند من را تحقیر کنند.
*یعنی از خارج خریداری کردید؟
نه عزیز من ،من از خارج نیاوردم .
*در ایران خریداری کردید؟
بله ، آن موقع که ممنوعیت وجود نداشت.
*حالا این سوال پیش می آید که چرا افراد عادی نمی توانند خرید خارجی کنند؟
برای اینکه در تحریم هستیم ،آن موقع در تحریم نبودیم.
*در بخش پایانی اینکه شما در مورد مشکل آقا پسرتان گفتید ایشان بواسطه مشکل روحی که دارند آلوده آن بازی شده اند. همواره این سوال مطرح است که خیلی از کسانی که الآن در بند هستند ناراحتی های روحی و روانی دارند ،چگونه است که قوه قضائیه این بیماری را در عفو آنها دخیل نمی داند؟
شرایط خودش را دارد، قضاتی که خبره هستند معمولا می دانند که در شرایط خاص باید لحاظ کنند و همینجوری نمی شود کسی را محکوم کرد.مثلا کسی که مرتکب قتل می شود قاضی بررسی می کند که ایشان مشکل روانی دارد یا ندارد.قاضی باید تشخیص دهد و کسی که بدون بیماری و از سر عمد اینکار را کرده باشد باید مجازات شود.
*البته فرزند شما اعدامی نبودند و تبرئه شدند.
فرزند من اعدامی نبود،گرفتار شده بود و به پنج سال زندان محکوم شده بود که رفت و طی کرد و کارش انجام شد.
*یعنی ایشان ۵ سال محکومیت را طی کردند؟
بله بخشی را طی کرد و بعد به عفو خورد.
*ایشان مشمول عفو رهبری شدند و یا عفو معمولی؟
این را من دقیقا نمی دانم
*چرا؟
چون من اصلا پیگیری نمی کردم، باید از خودش بپرسید. البته من فکر می کنم کارهای ایشان در حال درست شدن بود که با عفو مقام معظم رهبری تلاقی کرد. یعنی کارها داشت پیش می رفت که با عفو رهبری تلاقی کرد و یکبارکی شد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193002

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰