تاریخ : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024
4

ادعاى کشته شدن مسعود کشمیری در پاریس

  • کد خبر : 192566
  • 22 خرداد 1402 - 15:32
ادعاى کشته شدن مسعود کشمیری در پاریس
برخی منابع خبری مدعی شدند مسعود کشمیری عامل ترور شهیدان رجایی و باهنر در حمله روز گذشته به خانه امن اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس کشته شده است.

جمهوریت-برخی منابع خبری مدعی شدند مسعود کشمیری عامل ترور شهیدان رجایی و باهنر در حمله روز گذشته به خانه امن اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس کشته شده است.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری از حمله به ساختمانی در حومه پاریس که در اختیار اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بود، برخی منابع از کشته‌شدن مسعود کشمیری از متهمان اصلی پرونده انفجار دفتر نخست‌وزیری در ۸ شهریور ۱۳۶۰ خبر می‌دهند.

کشمیری متولد ۱۳۲۹ و فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران از سال‌های پیش از وقوع انقلاب جذب سازمان مجاهدین خلق می‌شود. او پس از پیروزی انقلاب هم مخفیانه عضو «سازمان» باقی می‌ماند و به سمت جانشین دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دست می‌یابد.

با آغاز اعلان جنگ مسلحانه سازمان مجاهدین خلق علیه جمهوری اسلامی و پس از وقوع حادثه‌ تروریستی هفتم تیرماه ۱۳۶۰ در ساختمان حزب جمهوری اسلامی که به شهادت محمد بهشتی رئیس شورای عالی قضایی و جمعی از اعضای این حزب منجر می‌شود، ترور اعضای هیئت دولت در دستور کار سازمان قرار می‌گیرد و مسعود کشمیری انجام آن را به عهده می‌گیرد که به انفجار دفتر نخست‌وزیری در هشتم شهریور ۱۳۶۰ منتهی می‌شود.

کشمیری پس از این حادثه تروریستی از ایران خارج و تا سال‌ها بعد اخبار ضدونقیضی درباره احتمال کشته‌شدن وی یا محل زندگی‌اش در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

حالا برخی منابع می‌گویند او در جریان یک حمله مسلحانه در حومه پاریس کشته شده است. رسانه‌های فارسی‌زبان نزدیک به سازمان مجاهدین خلق (منافقین) با وجود تأیید خبر حمله، مدعی‌ شدند کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192566

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰