تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
4

فعال اصولگرا: با توهمات خود زندگی مردم را سخت کرده اند

  • کد خبر : 192415
  • 21 خرداد 1402 - 19:29
فعال اصولگرا: با توهمات خود زندگی مردم را سخت کرده اند
اقتصاد در ایران به معنای واقعی بحران را تجربه می کند. تحریم، عدم پذیرش FATF، سوءمدیریت و .... گره های اقتصادی را روز به روز کورتر می کنند و بالطبع این قشرهای مختلف مردم هستند که تحت تاثیر این شرایط‌ تنگنای معیشتی را در دشوارترین حالت متحمل می شوند.

جمهوریت-اقتصاد در ایران به معنای واقعی بحران را تجربه می کند. تحریم، عدم پذیرش FATF، سوءمدیریت و …. گره های اقتصادی را روز به روز کورتر می کنند و بالطبع این قشرهای مختلف مردم هستند که تحت تاثیر این شرایط‌ تنگنای معیشتی را در دشوارترین حالت متحمل می شوند. به طوریکه در یک سال گذشته حتی برای تامین مایحتاج اولیه هم مشکل دارند. در چنین موقعیت پر مانعی به قاعده باید تصمیم گیران همه هم و غم شان را برای ترمیم فضای موجود به کار بگیرند. اما نه تنها تحرک لازمی از سوی دولت مشاهده نمی شود، بلکه با فیلترینگ گسترده ای اعمال می شود، فضا برای فعالیت فعالین اقتصادی محدودتر شده است تا این رویکرد مسئولین موجب تعجب و تامل افکار عمومی شود.


به گزارش نو اندیش،حسین کنعانی مقدم  در این رابطه اظهار داشت:‌ با وجود اینکه رهبری با فرمان حکومتی سال را سال کاهش تورم و افزایش تولید اعلام کردند، ما دچار خودتحریمی شده ایم. یعنی در داخل یکسری هستند که بر اساس توهمات شرایط را برای آحاد مردم دشوارتر می کنند. در واقع خودتحریمی با تحریم های بدخواهان هم افزایی می کند. این درحالی است که وقتی توسط دشمنان تحت فشار هستیم، باید در داخل به گونه ای رفتار کنیم و سیاست ورزی داشته باشیم که اثرات تحریم ها را کمتر کنیم. نه اینکه با خودتحریمی، افزایش مالیات، افزایش قیمت ها، افزایش موانع کسب و کار و تصمیم هایی که تحریم ها را چندبرابر می کنند،‌ مردم را بیش از بیش به چه کنم چه کنم بیاندازیم.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه می گوید: به نظر می رسد دولت آقای رئیسی باید برنامه ای در خصوص فرمان رهبری در خصوص کاهش تورم و افزایش تولید ملی داشته باشد تا مردم بدانند در شش ماه آینده چه تدابیری باید اندیشیده شود. مخصوصا اینکه در پایان سال، انتخابات مجلس را پیش رو داریم و رهبری هم در سالگرد امام راحل تاکید کردند، این انتخابات بسیار مهم است. آنهم در شرایطی که ایشان پیش از این تعجیل در ورود به بحث های انتخاباتی را اصولی نمی دانستند، اما امسال هشت ماه مانده به انتخابات صراحتاً این مساًله مهم را یادآوری کردند. با این توضیح که مشارکت سیاسی مردم ربط مستقیمی با این دارد که دولت چقدر بتواند با دوری از خودتحریمی در مسیر آرامش اقتصادی مردم گام بردارد.

وی توضیح داد: اینکه دشمنان ما را از شبکه های اطلاعی مهم تحریم کنند، امری بدیهی است. اما اینکه خودمان بیاییم و درگاه های اطلاعاتی را ببندیم، مصداق باز خودتحریمی و همچنین افزایش اثر تحریم های دیگر هم است که معلوم است، چه هزینه های سنگینی را می تواند به معیشت مردم تحمیل کند. اینگونه رفتارها نشان می دهد، برای گروهی مردم در اولویت نیستند و فقط با ذهن بیمار خود موضوع هایی را پیگیری می کنند که اساساً اهمیتی ندارند. به همین دلیل وقتی مردم گرفتاری را با همه وجود حس می کنند، بحث حجاب را دغدغه جدی شان می دانند و شب و روز درباره اش اظهارنظر می کنند. من معتقد به حجاب هستم، اما اینکه مشکلات ریز و درشت کنار گذاشته شود و فقط به این موضوع پرداخته شود، اتفاقاً نتیجه عکس خواهد داشت.

دبیرکل حزب سبز در پایان می گوید: تصمیم گیران عادت دارند، به مردم شعار بدهند و نمی دانند، هر شعاری که پشتش شعور نباشد، برای مردم و جامعه ضرر رسان و منتفی است. یعنی اینکه شعارمان در مسیر ریل گذاری باشد، باید آن را به دیوار کوبید. متاًسفانه دچار شعارزدگی شدیم و نمی دانیم که مردم امروز واقعیت را بهتر از هر مسئولی تشخیص می دهند.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192415

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰