تاریخ : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024
10

واکنش ایران به نصب مجدد دوربین‌های آژانس

  • کد خبر : 186979
  • 18 اردیبهشت 1402 - 15:53
واکنش ایران به نصب مجدد دوربین‌های آژانس
سخنگوی وزارت خارجه در مورد اخبار منتشر شده در مورد نصب مجدد دوربین‌های آژانس گفت: در این مسیر برنامه‌های اجرایی تنظیم شده و در حال حرکت به سمت جلو هستیم و ما روند همکاری‌ها را رو به پیشرفت و رو به جلو می‌دانیم.

جمهوریت – ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در این ارتباط گفت: دستگاه دیپلماسی نقش جدی در سازماندهی و فراهم کردن  مقدمات برای برگزاری این نمایشگاه داشته است .

وی ادامه داد: ۷۵۰ شرکت برتر صادراتی ایران محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند  و ۱۲۰۰ تاجر و فعال اقتصادی از ۶۵ کشور در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند .

کنعانی در بخش دیگری از صحبت‌های  خود در این نشست با اشاره به امضای سند جامع همکاری‌های راهبردی ایران و سوریه در جریان سفر رئیس‌جمهور به دمشق گفت: این برنامه مشتمل بر ۳۰ بند است و نقشه راه همکاری‌های دو کشور در حوزه های مختلف است و می‌تواند چتری بر تنظیم مناسبات اقتصادی دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه انجام سفر رئیس‌جمهور در این مقطع زمانی به سوریه معنا و مفهوم خاص خود را دارد و به معنای جشن پیروزی مشترک در مبارزه با تروریسم است، در بخشی دیگر ازصحبت‌های خود گفت: ما از بازگشت مجدد  سوریه به اتحادیه عرب استقبال می‌کنیم، از این که کشورهای منطقه با رفع اختلافات و پشت سر گذاشتن صفحات گذشته، ریل گذاری‌های جدیدی در مسیر همکاری‌های مناسبات منطقه با یکدیگر  داشته باشند ،استقبال می‌کنیم و امیدواریم شاهد هر چه بیشتر تقویت همکاری‌های منطقه‌ای باشیم .

سخنگوی وزارت خارجه در مورد همکاری‌های ایران و آژانس و اخبار منتشر شده در مورد نصب مجدد دوربین‌های آژانس گفت: ایران در چارچوب نقشه راهی که در جریان سفر آقای گروسی به تهران بین دو طرف تنظیم شد در حال حرکت است، در این مسیر برنامه‌های اجرایی تنظیم شده و در حال حرکت به سمت جلو هستیم و ما روند همکاری‌ها را رو به پیشرفت و رو به جلو می‌دانیم.

 

توافق هسته ای ایران

بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=186979

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰