کد خبر: ۹۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌ جبهه‌های فراوانی هستیم که اثرگذار هم بوده و در چند سال اخیر جبهه اصلاحات توانسته فعالیت ویژه‌ای انجام بدهد.
جمهوریت؛ محسن هاشمی رفسنجانی در پنجمین کنگره حزب همبستگی ایران اسلامی با بیان اینکه در ایران احزاب مثل کشورهای توسعه یافته غربی و شرقی سابقه طولانی ندارند، اظهار کرد: عمر حزب در ایران به حدود یکصد سال پیش بعد از نهصت مشروطیت برمی‌گردد و نگاه به تاریخ معاصر ایران نشان می‌دهد که عمده احزابی که شکل گرفتند نگرش ایدئولوژیکی و سوسیالیستی داشتند و معمولا نتوانستند فعالیت‌های خود را آنطور که باید مانند آن‌روز سازماندهی کنند و تاثیرگذاری بالایی در سیاست ایران داشته باشند.

وی افزود: بعد از انقلاب نیز این وضعیت حاکم است و نتوانستیم از احزاب آنطور که در دنیای پیشرفته استفاده می‌شود، استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌ جبهه‌های فراوانی هستیم که اثرگذار هم بوده و در چند سال اخیر جبهه اصلاحات توانسته فعالیت ویژه‌ای انجام بدهد. می‌شود گفت سایه خود را در بعد سیاست بر حاکمیت کشور انداخته ولی به دلیل روابط و مسائل موجود در کشور هنوز نتوانسته آنطور که مردم می‌خواهند فعالیت‌هایی را انجام دهد و مدیریت اجرایی کشور را بر عهده بگیرد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر