کد خبر: ۹۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
نشست هم اندیشی خبری انجمن روحانیان کارآفرین کشور با عنوان بررسی راهکارهای مشارکت بیشتر علما و روحانیان در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید و توسعه اشتغال برگزار خواهد شد.
جمهوریت؛
حجت الاسلام سهراب مظفری میانجی، عضو هیأت مؤسس و شورای سیاستگذاری انجمن روحانیان کارآفرین کشور از برگزاری نشست هم اندیشی انجمن روحانیان کارآفرین کشور خبر داد و گفت: این مراسم دوم دی ماه سال جاری با عنوان بررسی راهکارهای مشارکت بیشتر علما و روحانیان در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید و توسعه اشتغال برگزار خواهد شد.
 
عضو هیأت مؤسس و شورای سیاستگذاری انجمن روحانیان کارآفرین کشور اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست، افزایش مشارکت علما و روحانیان در جهت تحقق شعار راهبری سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» است.
 
وی با ابراز گلایه از اقدامات ضعیف مسؤولان و کارگزاران کشور در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، ابراز داشت: با گذشت 9 ماه از آغاز سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اقدامات مؤثر و ملموسی در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نشده است.
 
عضو شورای سیاستگذاری انجمن روحانیان کارآفرین کشور با بیان این که بسیاری از مطالبات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه معیشت و اشتغال کماکان باقی است، افزود: جمعی از علما و روحانیان با حضور در نشست هم‌اندیشی رسانه‌ای انجمن روحانیان کارآفرین کشور می‌کوشند تا در رابطه با راهکار‌های توسعه و گشایش کسب و کار فعالان اقتصادی مردمی به بحث و تبادل نظر بپردازند.
 
وی تصریح کرد: اهمیت بسترسازی در جهت گسترش کارآفرینی برای فعالان اقتصادی مردمی، تبیین و ترویج مفهوم «کارآفرینی اسلامی»، ضرورت بررسی فقهی و شرعی مفهوم «بخش خصوصی» و لزوم احصا و تبیین جایگاه بخش خصوصی واقعی(مردمی) در اقتصاد ایران، بررسی ابعاد فقهی و شرعی حضور افراد دولتی و یا دارای پیشینه دولتی در ارکان تصمیم‌سازی اتاق‌های بازرگانی و سایر تشکل‌های اقتصادی مردم بنیاد و بررسی ضرورت راه‌اندازی دفتر نمایندگی ولی فقیه در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور از جمله راهکار‌های گشایش کسب و کار فعالان اقتصادی مردمی به شمار می‌آیند.
 
حجت الاسلام میانجی خاطرنشان کرد: نشست هم‌اندیشی خبری انجمن روحانیان کارآفرین کشور روز شنبه 2 دی ماه سال جاری با حضور جمعی از علما و روحانیان، از ساعت 14 تا 16 در محل «دارالعلوم اسلامی شهدا» به نشانی تهران، ابتدای خیابان آزادی، بلوار استاد معین، خیابان طوس غربی، پلاک ۶۱۷  برگزار خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر