کد خبر: ۹۳۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
مشاورعالي مديرعامل سابق آلومينيوم سازي ايران با بيان اينكه متاسفانه سرپرست جديد اين مجموعه از راه نرسيده و براي اثبات قابليت هاي خود دستاوردهاي يك سال گذشته مديران قبلي را نفي مي كند گفت: آقاي مديري كه سابقه درخشاني نيز در صنعت آلومينيوم نداشته و در دوره مديريتش باعث زيان يكي ديگر از مجموعه هاي آلومينيوم سازي كشور و در نتيجه واگذاري پر سر و صداي آلومينيوم المهدي شد اين بار كمر به نابودي شركت آلومينيوم سازي ايران بسته است.
جمهوریت؛
 علي اكبرمحمودي با بيان اينكه هنوز پرونده هاي فرد مذكور در زمان تصدي مديريت بر آلومينيوم سازي المهدي در سازمان بازرسي كل كشور مفتوح است افزود: اين فرد كه به واسطه رابطه خويشاوندي با خانواده يكي از مقامات پس از دسته گلش در المهدي و ورشكستگي و واگذاري مجموعه مذكور به عضويت هيات مديره آلومينيوم سازي ايران درآمد در مدت حضورش با ارائه آمارهاي غلط به مديران ايميدرو كه يكي از سهامدار اصلي مجموعه ميباشند و با سنگ اندازي براي تهيه مواد اوليه سعي در اختلال در فعاليت شركت و در نتيجه هموار كردن مسير براي عزل مدير عامل و نشستن خود بر رياست شركت نمود.

وي با بيان اينكه اين فرد با عدم امضاي نامه ترخیص مواد اولیه به مدت ٢١ روز فعاليت كارخانه را با اختلال مواجه كرد گفت: ما در نامه نگاري با دستگاه هاي نظارتي تمامي تخلفات و سنگ اندازي ها كه باعث ايجاد اختلال در كارخانه و در نتيجه اعتراضات جامعه كارگري است را گزارش كرده ايم و اميدواريم دستگاه هاي نظارتي همچون هميشه اين موضوع را پيگيري كنند.

محمودي با بيان اينكه زمانی که دكتر اخوان و همراهانش مديريت مجموعه آلومينيوم سازي را تحویل گرفتند در حساب شركت ٤٥٠ میلیون تومان بیشتر پول نبود و برای بیست روز بیشتر مواد اوليه وجود نداشت گفت: با برنامه ريزي ها و تدبیر صورت گرفته اين شرکت که ورشکسته و نمادش در بورس بسته شده بود توانستند تمام این مشکلات را حل  و حتي سهام شرکت را حدود٦ برابر افزايش دهد.

به گفته وي طبق اسناد موجود در بورس در زمان مديريت قبل از آقاي اخوان به مجموعه حدودا ساعتي ١٨ ميليون خسارت وارد ميشد اما در زمان اقاي اخوان حدود ٢٠ ميليون در ساعت سودآوري براي شركت كسب شده است.

مشاورعالي مديرعامل سابق آلومينيوم سازي ايران با تاكيد بر اينكه هر انسان عاقلي به دور از غرض ورزي متوجه ميشود كه حضور  و عملكرد مديريت سابق و همراهانش عملكري مثبت و قابل دفاع است افزود:اظهارات عجولانه، غير واقعي و نابخردانه اخير مديريت جديد كه هنوز بر صندلي رياست تكيه نزده به سياه نمايي پرداخته است جاي تاسف و از توطئه اي براي زمين زدن شركت حكايت دارد.

وي با بيان اينكه بهتر است مديريت جديد برخي ابهاماتي كه در زمان تصدي  مديريتش بر المهدي را روشن كند گفت: آقايي كه در زمان مديريت خود قبل از واگذاري پر سر و صدا و پر ابهام آلومينيوم المهدي چندين مرتبه با سفر به امارات ميهمان برخي افراد موسوم به مافياي آلومينيوم در كشور بوده است توضيح دهد از زماني كه سكاندار بزرگترين شركت آلومينيوم كشور شده چقدر عرضه در كشور داشته است. 

مشاور عالي مدير عامل سابق آلومينيوم ايران ادامه داد:اين فرد در حالي كه صادرات آلومينيوم ايران با اعطاي نمايندگي به تركيه در حال رونق و سود آوري براي شركت بود به دلتيل نامشخص نمايندگي را ابطال كرد. حال پس از چند وقت خبرها حاكي از مذاكره با برخي افراد معلوم الحال براي بستن قراردادهاي مشكوك براي اعطاي نمايندگي مجدد به منظور صادرات به تركيه است.

محمودي با بيان اينكه اقاي كرباسيان بايد پاسخگوي عملكرد خود باشد كه با چه دليل و منطقي فردي كه كارنامه درخشاني ندارد را به مديريت بزرگترين مجموعه آلومينيوم گمارده است.
محمودي از برخي دخالت هاي سياسي در اين مجموعه انتقاد كرد و افزود:بهتر است آقايان نماينده به جايدلسوزي براي الومينيوم كه با تلاش سراپانگه داشته شده به فكر هپكو و آذراب باشند كه با همين بي تدبيري ها و بغض ها به زمين خورده است.

وي با بيان اينكه تغيير مدير عامل شركت آلومينيوم سازي كاملا سياسي و مغرضانه بود گفت: طبق بررسي ها و تحقيقات صورت گرفته اسنادي به دست آمد كه نشان از زد و بند برخي سياسيون در تغيير مديريت اين شركت دارد كه اسناد آن جهت بررسي و اقدام تحويل نهادهاي نظارتي شده است.

محمودي اظهار داشت: جاي بسي تاسف است که آقایان در روز تعطیل با فشار آوردن به سهامدار خصوصی شركت سعي در بركناري سريعتر مدير عامل سابق داشتند. مدير عاملي كه در دوره فعاليت خود دست مافيا و باندهاي ثروت و قدرت را از بيت المال كوتاه كرد و متاسفانه همان باندهاي قدرت و ثروت كه برخي از آنها رابطه خويشاوندي هم با يكديگر برقرار كردند مديرعامل پاكدست مجموعه را بركنار كردند تا بتوانند به اهداف خود دست پيداكنند. 

مشاورعالي مديرعامل سابق آلومينيوم سازي ايران با پيشنهاد اينكه براي شفاف سازي و اطلاع عموم از پشت پرده  اين موضوع بنده آقاي كرباسيان مديرعامل ايميدرو كه يكي از سهامداران اصلي و همچنين مديريت جديد را به مناظره دعوت میکنم گفت: آقايان اگر ريگي به كفش ندارند دعوت ما براي مناظره بپذيرند تا در پيشگاه مردم استان مركزي و صنتعگران و كارشناسان خيانتي كه برخي افراد در حق بزرگترين مجموعه توليد آلومينيوم كشور كردند مشخص شود.

محمودي با بيان اينكه متاسفانه آمارهاي مغرضانه و غلطي به وزير محترم صنعت ارائه شده است افزود: بنده آقاي شريعتمداري را فردي با انصاف ميدانم و اميدوارم با پيگيري اين موضوع و احضار مديريت قبلي و مديران ايميدرو و بازخواست از آنها، خوابي را كه باند هاي قدرت و ثروت براي ورشكستگي آلومينيوم كشور و سواستفاده از آن ديده اند را نقش بر آب كنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر