کد خبر: ۹۳۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
پانزدهمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «فوتبال علیه دشمن» ساخته محمدحسن یادگاری از شبکه مستند پخش می‌شود.
جمهوریت؛ در این قسمت از برنامه «به اضافه مستند»، پس از پخش مستند «فوتبال علیه دشمن» داریوش مصطفوی (رئیس سابق فدراسیون فوتبال و مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس)، محمدحسن یادگاری (کارگردان مستند)، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو با حضور در برنامه درباره موضوعاتی همچون تاثیرگذاری فوتبال در اتفاقات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور و نقد و بررسی فرمی این فیلم مستند سخن خواهند گفت.

مستند «فوتبال علیه دشمن» روایت تاریخ معاصر فوتبال ایران از منظر فوتبال است و به تاثیراتی که فوتبال در جامعه گذاشته و جامعه بر روی آن گذاشته است، می‌پردازد. این مستند اثر فوتبال را بر وقایع اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور را نیز مورد بررسی قرار داده است.

آغاز مستند از زمان قاجار و قراردادهای نفتی با انگلیسی‌ها که به نوعی آغاز فوتبال ایران در مسجد سلیمان است شروع کرده و تا به امروز ادامه پیدا می‌کند و وقایعی هم‌چون شهریور ۱۳۲۰، ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، دهه‌ی ۴۰ شمسی و دهه‌ی ۵۰ میلادی، انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، سال ۱۳۸۸ و ... را پوشش می‌دهد. این مستند به کمک تصاویر آرشیوی و اسناد تولید شده و راوی محور است.

مستند «فوتبال علیه دشمن» در ۶۵ دقیقه به کارگردانی محمدحسن یادگاری و تهیه‌کنندگی خانه مستند تولید شده است و برای اولین بار در برنامه به اضافه مستند اکران خواهد شد.

برنامه «به اضافه مستند» با اجرای علی صدری‌نیا، تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه (۱۴ آذر ماه) ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه (۱۵ آذر ماه) ساعت ۹ و جمعه (۱۷ آذر ماه) ساعت ۱۳:۳۰ است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر