کد خبر: ۹۳۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
رییس انجمن مالی اسلامی اعلام کرد که 12 آذرماه سال جاری همایش مالی اسلامی با هدف ارزیابی نقش این بازارها در ایجاد اشتغال در دانشگاه الزهرا برگزار می شود.
جمهوریت؛ علی صالح آبادی در نشست خبری که امروز به مناسبت برگزاری همایش مالی اسلامی برگزار شد گفت: سه سال است که فعالیت انجمن مالی اسلامی شکل گرفته و 12 آذر ماه امسال سومین همایش مالی اسلامی برگزار می شود، محورهای اصلی این همایش ابزارهای مالی اسلامی و نقش آنها در ایجاد اشتغال است.

وی ادامه داد: نقش ابزارهای مالی اسلامی در افزایش تولید ملی، ایجاد اشتغال،  آسیب‌شناسی ابزارها و عقود مالی اسلامی رایج در بازار پول، سرمایه و بیمه ایران، امکان سنجی تامین مالی نوین اسلامی در راستای نیازهای جامعه فرصت ها، چالش ها پیش رو در بازارهای ایران و جهان از دیگر اهداف این همایش است.

صالح آبادی ادامه اداد: تا پایان مهر ماه ۱۳۹۶ فرصت بود مقالات ارسال شود البته این زمان تا ۱۰ آبان ماه تمدید شد. در مجمع امسال ۵۳ مقاله ارسال شد که نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشت و مقالاتی که حائز شرایط تشخیص داده شدند در فصل نامه تحقیقات مالی اسلامی به چاپ می رسند.

وی درباره جزئیات برگزاری همایش گفت: در این همایش دو پنل در نظر گرفته شده است که به مسایلی درباره مسایل مالی اسلامی از جمله به نقش ابزارهای مالی اسلامی در تولید اشتغال می پردازند.

رییس انجمن مالی اسلامی افزود: سال گذشته جایزه مالی اسلامی تعریف کردیم که یکی به شخص حقوقی و یکی به شخص حقیقی می رسد. در سال گذشته جایزه حقوقی به سازمان بورس رسید.

صالح آبادی اضافه کرد: امسال برای اولین بار جایزه اول پژوهش را هم خواهیم داشت که افراد می توانند برای این مورد نیز کاندید شوند. افرادی که پایان نامه ارشد یا دکترای در مورد مالی اسلامی داشتند می توانستند آثار خود را به ما ارسال کنند تا داوری شود.

وی ادامه داد: بازار کار مالی اسلامی نیز در سایت انجمن مالی اسلامی وجود دارد که کسانی که نیاز به کار در حوزه مالی دارند همچنین دستگاه‌هایی که نیاز به نیرو در این حوزه  دارند، می توانند به این سایت سر بزنند.


منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر