کد خبر: ۹۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با صدور پیام تسلیتی به مناسبت زلزله کرمانشاه تاکید کرد که ویرانی و تلفات گسترده بیش از آنکه به قدرت زمین لرزه برگردد متأثر از بی‌برنامگی و کم‌توجهی دست اندرکاران در مکان‎یابی صحیح سکونتگاه‎ها، اصول و ضوابط ساخت و ساز و به کارگیری مصالح غیر استاندارد است.
جمهوریت؛ متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن و الرحیم

الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون

خبر زمینلرزه بزرگ یکشنبه شب گذشته در بخش‏‌های گسترده‌‏ای از غرب کشور که طی آن شمار زیادی از هم وطنمانمان کشته و زخمی و خانوادههای بسیاری دغدار شدند دل همه ما را به دردآورد. گزارش‏‌ها و تصاویر مرتبط به مناطق سانحه دیده نشان از حجم عظیم خسارات جانی و مالی به بخش‌ها و خانواده‌‏هایی دارد که عموماً در زمره مناطق محروم و از اقشار مستضعف جامعه هستند.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به بازماندگان داغدار این حادثه غمبار، همدردی خود و جامعه دانشگاهی را با مردم شریف کرمانشاه اعلام می دارد. حوادث طبیعی سالانه خسارات و تلفات بسیاری بر مردم این مرز و بوم تحمیل میکنند. کشورمان روی کمربند لرزهخیز دنیاست و هر لحظه انتظاره زمین لرزه و پس لرزه وجود دارد اما مایه تأسف و نگرانی آن‌جاست که این ویرانی و تلفات گسترده بیش از آنکه به قدرت زمین لرزه برگردد متأثر از بی برنامگی و کم توجهی دست اندرکاران در مکانیابی صحیح سکونتگاهها، اصول و ضوابط ساخت و ساز و به کارگیری مصالح غیر استاندارد بوده است وگرنه در دیگر مناطق جهان که این اصول را به کارگرفته اند نیز زلزله رخ میدهد اما وضعیت کشورمان به گونه ای شده است که هر چند سال یکبار باید شاهد چنین حوادث دلخراش مرگآوری باشیم.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با توجه به پیامدهای گسترده زمین لرزه غرب کشور از کلیه اعضا و دفاتر خود در سراسر کشور به ویژه در دانشگاه تقاضا دارد که ضمن یاری در گرداوری کمکهای مردمی به ویژه دانشگاهیان به مناطق سانحه دیده با حضور در مراکر انتقال خون شهرهای تابعه به اهدای خون به نیازمندان این حادثه بپردازند. در پایان ضمن اعلام همدردی مجدد با شهروندان آسیب دیده در حادثه اخیر و سپاسگزاری از همه افراد و نهادهایی که به یاری مردم این مناطق شتافته اند از خداوند بزرگ برای مجروحین حادثه سلامت برای خانواده‏های داغدار صبر و اجر جمیل و برای درگذشتگان رحمت واسعه مسئلت داریم.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر