کد خبر: ۹۲۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد تا نسبت به بازسازی فوری مدارس تخریب شده مناطق زلزله‌زده اقدام کرده و اگر هم موانع قانونی یا بودجه ای وجود داشته باشد، در مجلس قابل حل است.
جمهوریت؛ متن نامه فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران به وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

ضمن عرض تسلیت به شما و ملت بزرگوار ایران به دلیل حادثه تلخ و اندوه‌بار زلزله در استان‌های شمالغربی کشور همانطور که حتما در جریان اخبار و اطلاعات قرار گرفته اید متاسفانه مدارس بسیار زیادی به دلیل وقوع زلزله به طور کامل تخریب شده و غیر قابل استفاده است. البته زلزله در ساعت غیرکاری مدارس رخ داد و اگر خدای نکرده در ساعات آموزشی چنین حادثه‌ای رخ داده بود شاید فاجعه ابعاد بزرگتری به خود می گرفت.

با این حال آنچه از گزارش‌های میدانی ارسال شده، دریافته ایم تخریب کامل قریب به ۵۰ درصد مدارس است. از حضرتعالی که خود پیگیر مسائل مرتبط با حادثه زلزله هستید انتظار می‌رود نسبت به بازسازی فوری مدارس تخریب شده اقدامات موثری انجام دهید.

با توجه به دستور اکید رئیس جمهور برای بکارگیری تمامی ظرفیت‌های کشور مطمئنا این مساله می تواند و باید از اصلی ترین اولویت های وزارت آموزش و پرورش باشد.

خوشبختانه علاوه بر نظر مساعد دولت و سایر نهادها خیرین مدرسه ساز نیز بخشی از بار سنگین ساخت مدارس را بر دوش گرفته اند و می توان در این امر از کمک‌های خداپسندانه آنها نیز استفاده کرد.

در شرایطی که تنگنای مالی دولت به شکل کم‌سابقه‌ای دستگاه‌های اجرایی را با مشکل مواجه کرده است به میدان آمدن خیرین می‌تواند اجری عظیم برای آنها و خیر کثیر برای آسیب دیدگان این حوادث به همراه داشته باشد.

وحدت و همدلی ملت ایران هنگام بروز بلایای طبیعی صحنه‌های شگفت‌انگیزی از نوع‌دوستی خلق می‌کند که امید آن می‌رود این بار خیرین مدرسه‌ساز پرچم‌دار این اقدامات باشند.

فضای عمومی مجلس نیز به گونه‌ای است که اگر موانع قانونی و یا بودجه ای در این خصوص وجود داشته باشد به سرعت قابل حل است.

توفیق روز افزون شما را از درگاه خداوند مسالت دارم

فاطمه سعیدی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر