کد خبر: ۹۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
فدراسیون دوچرخه‌سواری در حالی به دنبال مربی خارجی برای تیم ملی نیمه استقامت و استقامت است که اگر نخواهد هزینه زیادی کند، نمی‌تواند به گزینه با کیفیتی برسد.
جمهوریت؛ چندین سال است بحث نیاز دوچرخه‌سواری به مربی خارجی مطرح شده و حتی در این میان شاهد رفت و آمد برخی مربیان هم بوده‌ایم که البته نتوانستند رضایت فدراسیون هم جلب کنند. اکثر این مربیان خارجی در بخش سرعت کار کردند که در نهایت هم مشخص شد گزینه داخلی بهتر از آن مربیان خارجی می تواند به تیم ملی سرعت کمک کند.

نکته مهم در این که چرا این مربیان خارجی کیفیت لازم را نداشتند، بحث هزینه ای بود که فدراسیون برای آوردن آنها انجام می داد. در شرایطی که در برخی فدراسیون ها می بیینم برای آوردن مربی خوب خارجی حداقل ماهیانه ۱۵ هزار دلار هزینه می کنند، بنابراین نمی‌توان انتظار داشت دوچرخه سواری با حقوق ماهیانه ۳تا ۴ هزار دلار بتواند مربی درجه یک بیاورد.

اکنون هم که فدراسیون دوباره برای تیم ملی نیمه استقامت و استقامت به دنبال گزینه های خارجی است، اگر بازهم مبلغ اندکی کنار گذاشته باشد قطعاً نمی‌تواند به گزینه با کیفیتی برسد. بنابراین مطمئناً دوباره راهی را خواهد رفت که قبلاً آن را امتحان کرده است. اگر ایران می‌خواهد راهی را برود که مالزی آن را پشت سر گذاشته و در نهایت هم به طلای جهان و برنز المپیک رسیده، باید برای یک مربی با کیفیت و برنامه هزینه کند.

در غیر این صورت مربیان با کیفیتی به ایران قدم نمی گذارند، بلکه کسانی داوطلب هدایت سرمربیگری تیم ملی می‌شوند که دانش برخی رکابزنان خودمان از آنها بیشتر است. شاید بهتر باشد فدراسیون بجای اینکه برای مربیان بی کیفیت خارجی هزینه کند، اعزام رکابزنان را به مسابقات بین المللی و کمپ های اروپایی بیشتر کند، شاید در این صورت بهتر جواب گیرد تا اینکه مربی  بیاورد که پس از دو، سه ماه مجبور شود عذرش را بخواهد.

قادر میزبانی در گفت‌وگو با ایسنا در این مورد بیان کرد: مربی خوب خارجی پیدا می شود ولی بحث نگهداری آن مهم است و اینکه برنامه‌هایش اجرایی شود. مربی طراز اول برنامه‌های سنگینی دارد . فدراسیون می تواند بر سر  دستمزد با مربی خوب خارجی به توافق برسد اما ممکن است، هزینه برنامه هایش بالاتر از دستمزدش باشد و نمی‌دانم وضعیت اقتصادی فدراسیون کفاف آن را نمی‌دهد. 

 او در پاسخ به این پرسش که در ایران مربی که بتواند به تیم ملی کمک کند وجود دارد، تصریح کرد: بستگی به خواسته و هدف فدراسیون دارد که چه برنامه‌ای را اجرا کند. اگر به المپیک فکر کنیم، بودجه هنگفت و مربی درجه یک خارجی می‌خواهد اما اگر بخواهیم به همین منوال ادامه دهیم، مربیان ایرانی هم جواب می‌دهند و مربیانی داریم که بتوانند کار را پیش ببرند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر