کد خبر: ۹۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
رییس فدراسیون اسکی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از هیئت‌های استانی گفت: برخی از این هیئت‌ها حال تکان خوردن ندارند و به صورت خانوادگی اداره می‌شوند.
جمهوریت؛ سید عبدی افتخاری در مجمع سالانه هیئت اسکی که در سرای ورزشکاران برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی، اسکی به صورت خیلی جدی و خوب در استان اصفهان رو به توسعه و پیشرفت است، برای توسعه سه شاخصه اساسی نیاز است؛ شاخص اصلی، بدنه رشته و سوز عشقی است که در مجموعه خانواده اسکی خوشبختانه وجود دارد.

افتخاری با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل موجود اصفهان در این زمینه تاکید کرد: اصفهان زیرساخت خوبی در رشته اسکی دارد، باید شرایطی ایجاد شود که از داشته‌ها حداکثر استفاده شود. پیست فریدون‌شهر به لحاظ ظرفیت و جذابیت می‌تواند شرایط مشابهی با پیست‌های دربندسر و شمشک پیدا کند. با توجه به ساختار مسابقه و شیب خوب و دیگر خصوصیات می‌تواند به یک برند بین‌المللی تبدیل شده و تأییدیه فدراسیون جهانی را نیز بگیرد.

وی گفت: در صورتی که بتوانیم از شرایط جغرافیایی شهرهای دیگر استان نیز در زمینه ساخت پیست استفاده کنیم اصفهان می‌تواند به قطب این رشته تبدیل شود؛ به عنوان مثال سمیرم پتانسیل خوبی برای احداث پیست اسکی دارد و فدراسیون حمایت لازم برای توسعه زیرساخت‌ها در استان را داشته و آماده هستیم کارشناسان فدراسیون را اعزام کنیم.

رییس فدراسیون اسکی اجرای طرح استعدادیابی در اسکی را یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون خواند و افزود: در این طرح جامعه هدف ما دختران و پسران 7 تا 12 سال هستند. برای اجرای این طرح تجهیزات لازم و مربیان درجه یک در اختیار استان‌هایی که درگیر این طرح می‌شوند قرار می‌دهیم و هم چنین تمام هزینه‌ها را فدراسیون پرداخت می‌کند. در طرح استعدادیابی هر چهار استان یک منطقه را تشکیل می‌دهند و استان‌ها باید برای اجرای مطلوب طرح همت کنند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی هیئت‌ها تاکید کرد: برخی هیئت‌های استانی حال تکان خوردن ندارند و جمع خانوادگی هیئت را اداره می‌کنند که باید این دیوارها را شکست و برای تقویت و رشد اسکی تحولات لازم را انجام می‌دهیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر