کد خبر: ۹۱۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نهایتا تا پنج سال آینده تمامی رستوران‌ها، ویلاها و ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها تخریب خواهند شد و برای این مهم نیز از هم‌اکنون اقداماتی آغاز شده است.
جمهوریت؛

محمدرضا بختیاری در خصوص وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها،اظهار کرد: مکان‌های خصوصی یا عمومی که ساخته می‌شود، سه حالت دارد یا در بستر رودخانه یا در حریم کیفی یا حریم کمی ساخته می‌شوند که در این بین رسیدگی به وضعیت ساخت و سازها تنها در بستر رودخانه و حریم کیفی متعلق به وزارت نیرو است.

به گفته وی مسئولیت ساماندهی ساخت و سازها در حریم کیفی بر عهده سازمان محیط زیست تعریف شده است اما آن قسمتی که بر عهده وزارت نیرو قرار دارد با هدف تخریب تمامی رستوران‌ها، ویلاها و سازه‌ها اجرایی می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته وزارت نیرو در این زمینه اظهار کرد: از اول سال تاکنون ۲۵۱ مورد سازه تخریب شده که در قیاس با سال‌های گذشته یک کار بی‌سابقه است و باید گفت که این میزان تخریب معادل ۲۸ هکتار زمین به ارزش ۸۴۶ میلیارد تومان است که به دولت برگشت.

بختیاری با بیان اینکه این عدد تنها ارزش زمین سازه‌های تخریبی است، گفت: وزارت نیرو در این زمینه برنامه مقتدرانه‌ای را تعریف کرده است و در تخریب سازه ها به طور کاملا جدی وارد عمل می شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر