کد خبر: ۸۹۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو آماده است و تمایل دارد که نقش میانجی میان ایران و عربستان سعودی برای بهبود روابط دو کشور را ایفا کند.
جمهوریت؛ به نقل از شبکه راشاتودی، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ما تا کنون چندین بار پیشنهاد میانجیگری میان ایران و عربستان سعودی را ارائه داده‌ایم تا این دو کشور بر سر میز مذاکره بنشینند اما نقش میانجیگری خود را تحمیل نمی‌کنیم.

این مقام روس ادامه داد: ما همیشه به متحدان خود در ایران و عربستان گفته‌ایم که آماده‌ایم تا یک زمینه برای برقراری ارتباط و خدمات دوستانه ارائه دهیم. مسکو همواره بر لزوم حل مسائل میان این دو کشور تاکید کرده است.

بوگدانوف همچنین گفت: اگر یک فهم مشترک و اعتماد میان تهران و ریاض وجود داشته باشد، مشکلات بسیار راحت‌تر حل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد که وضعیت کنونی در کل منطقه به ویژه تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم منوط به درک مشترک میان ایران و عربستان و همکاری میان این دو کشور است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو همیشه به عربستان و ایران پیشنهاد داده که آماده است تا چیزهایی را از طرفی به طرف دیگر منتقل یا تماس‌های دو جانبه آنها را سازماندهی کند. این پیشنهادات هنوز روی میز هر دو متحد ایرانی و سعودی ما قرار دارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بوگدانف ، ایران ، عربستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر