کد خبر: ۸۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
در گفت وگو با جمهوریت مطرح شد:
مجتبی ذوالنوری می گوید موضوع تشکیل لشکر فاطمیون و الزامات جغرافیایی برای عبور آن ها از ایران برای رسیدن به سوریه دستخوش هجمه رسانه ای قرار گرفته است.
جمهوریت؛
مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خبرنگار جمهوریت درباره لشکر فاطمیون گفت : در حال حاضر در ایران از کشورهای مختلف دنیا ساکن هستند در این بین برخی تغییر تابعیت داده اند و برخی نیز مهاجر بوده و موقت در ایران هستند و برخی نیز تنها به عنوان توریست به ایران می آیند بنابراین خارجی هایی که به ایران می آیند به اشکال مختلفی هستند و کشوری در دنیا نیست که اتباع آن ها در ایران حضور نداشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود : اتباع کشورهای دیگر که در ایران حضور دارند ممکن است بخواهند به کشور دیگری  از جمله سوریه بروند به همان شکلی که اگر بخواهند به ترکیه و آمریکا و انگلستان بروند نمی توان در خصوص این موضوع دخالتی داشت .

وی در خصوص موضوع و شایعه رسانه ای و سیاسی اعطای تابعیت ایرانی به افغان ها از جانب ایران در صورت حضور در جنگ سوریه نیز گفت : در ایران افغانی که تابعیت ایرانی گرفته باشد بسیار کم داریم و اکثر این اعضاء تابعیت کشور خود را دارند و به دلایل مختلف به ایران مهاجرت موقت دارند.

عبور نیروهای داوطلب افغانی از ایران برای جنگ در سوریه ؛ الزام جغرافیایی یا برنامه ریزی سیاسی/روایت جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه از لشکر فاطمیون

ذوالنوری درباره لشکر فاطمیون تصریح کرد : هر گروهی که تصمیم به حضور در جنگ سوریه را می گیرد یک نام و اسم برای خود انتخاب می کند اقغانی ها یک اسم برای خود انتخاب کرده اند و "فاطمیون" متعلق به نیروهای افغانی است و ممکن است از اساس از افغانستان آمده باشند یا مدتی قبل از رفتن به سوریه ، ساکن ایران بوده باشند.

وی تاکید کرد : برای رفتن به سوریه راه دیگری جز عبور از ایران نیست از ترکیه راه نمی دهند از عربستان و عراق هم راه ندارند و باید طی مسیر کنند و اگر افغانی ها از ایران برای رسیدن به سوریه استفاده می کنند این به معنی اجبار ایران و یا برنامه ریزی بری اعزام نیروهای افغانی به این کشور نیست.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطر نشان کرد : این دست از اخبار و اظهارات شانتاژهای رسانه ای برای دامن زدن به شایعه دخالت ایران در امور داخلی کشورهای دیگر  و سرپوش گذاشتن بر شکست های مکرر تروریستها در سوریه است .

لازم به ذکر است اخبار حضور تعدادی از مجاهدان افغان که برای دفاع از حرم در کنار ارتش و مردم سوریه به مبارزه با تروریستهای تکفیری داعش می پردازند با شانتاژ رسانه ای حامیان رسانه ای غربی آن ها مواجه شده است.

پایان پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر