کد خبر: ۸۶۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختارها و فرایندها سبب چابکی وزارتخانه در تمام حوزه‌ها می‌شود.
جمهوریت؛ سیدمهدی مقدسی در بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی و آئین معرفی و تجلیل از دستگاه‌های اجرایی برتر استان مرکزی در دولت و تدبیر و امید، گفت: تکریم ارباب رجوع بایستی با تکریم ظاهری متفاوت باشد، یقینا وظیفه کارکنان دستگاه‌ها رفتاری متین و توام با خوشرویی با ارباب رجوع است، اما این مهم حداقل انتظار است، تکریم واقعی ارباب رجوع انجام به موقع کار اوست، چنانچه فرد مراجعه کننده به درستی راهنمایی شود، درمی‌یابد در فرایند انجام کارش دستگاه مربوطه واقعا به دنبال کار مردم است.

وی با بیان اینکه اخیرا موضوع تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که در کمیسیون صنایع و معادن رای منفی گرفت، افزود: به جای اینکه به دنبال رفع ایرادات باشیم با عجله و شتاب می‌خواهیم وزارتخانه دیگری را تشکیل دهیم که این کار زیبنده نیست و به معنای تحمیل هزینه است.

مقدسی با اشاره به اینکه اساسا در همه دنیا ۷۳ درصد از کشورها یک وزارتخانه‌ اقتصادی دارند، گفت: چناچه بخواهیم از  کشورهای توسعه‌یافته الگوبرداری کنیم، کشور ژاپن با ۱۲ میلیون جمعیت ۱۱ وزارتخانه دارد و در بخش اقتصاد نیز تنها یک وزارتخانه دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر