کد خبر: ۸۶۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
خواننده زیرزمینی که چندی پیش مدیر یک استودیو ضبط صدا در شهرک ولیعصر با به ضرب ۶ گلوله به قتل رسانده بود، پس از دستگیری توسط پلیس جزئیاتی از این جنایت را فاش کرد.
جمهوریت؛
ساعت 16 نهم شهریور ماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک جنایت به کلانتری 153 شهرک ولیعصر اعلام شد که با حضور مأمورین در محل و تأیید خبر اولیه، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

دوست و شریک کاری مقتول که با ورود به محل جنایت (استدیو ضبط صدا) با جسد مقتول به نام پوریا (24 ساله) روبرو شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: طبق روال هر روز، ساعت 16 به دفتر کار خودمان در یک استدیو ضبط صدا مراجعه کردم؛ وارد دفتر شدم که ناگهان با جسد پوریا در داخل اتاق ضبط صدا مواجه شدم.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول به علت اصابت شش گلوله شلیک شده از یک اسلحه کمری و از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. در بررسی محل جنایت نیز مشخص شد که عامل یا عاملین جنایت بدون هرگونه فشار و یا تخریب وارد محل جنایت شده و همچنین هیچگونه آثار ضرب و جرحی نیز بر روی جسد مقتول شناسایی نشد که همگی این دلایل نشان از شلیک ناگهانی به سوی وی داشت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول در ساعت 15 روز جنایت، جهت تنظیم قرارداد با یکی از خوانندگان زیرزمینی قرار ملاقات داشته است؛ لذا با شناسایی محل سکونت این شخص به نام «رضا . س» (18 ساله) در منطقه مرتضی گرد، کارآگاهان به این محل اعزام و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ جنایت، «رضا . س» به محل سکونت خود مراجعتی نداشته است.

تحقیقات پلیسی جهت دستگیری «رضا . س» در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتاً در ساعت 11 صبح روز بیستم شهریور وی در منطقه مرتضی گرد دستگیر و در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش به نام مهدی . م (18 ساله) اعتراف کرد؛ مهدی . م نیز در ساعت 12 همان روز در منطقه مرتضی گرد، دستگیر و اظهارات دوست خود را تأیید کرد.

«رضا . س» که با شلیک 6 گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به واسطه علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم، از حدود دو سال پیش خوانندگی را به عنوان حرفه اصلی خود آغاز کردم؛ اولین آهنگ خود را حدوداً دو سال پیش در استدیوی ضبطِ مقتول که آن‌زمان در منطقه مرتضی گرد بود، تولید کردم؛ همین موضوع زمینه آشنایی من با مقتول شد و پس از آن چند آهنگ دیگر با همکاری وی تولید کردم که آخرین آن مربوط به اسفندماه سال گذشته (1395) بود. از آن‌زمان دیگر اطلاعی از مقتول نداشتم تا اینکه حدود سه ماه پیش با مسافرت به غرب کشور، یک قبضه اسلحه کمری تهیه کردم؛ می‌دانستم که مقتول سیستم مجهزی در اختیار دارد لذا تصمیم گرفتم تا این تجهیزات را سرقت کنم؛ موضوع را با یکی از دوستانم به نام مهدی در میان گذاشتم و او هم با من همراه شد؛ ساعت 15 روز حادثه به همراه مهدی و طی قرار قبلی که با پوریا (مقتول) گذاشته بودیم، به دفتر کار جدید وی در شهرک ولیعصر رفتیم؛ پس از تنظیم قرارداد، به بهانه تست صدا وارد اتاق ضبط صدا شدیم؛ هر سه نفر وارد اتاق ضبط شدیم؛ بدون هیچگونه درگیری فیزیکی با مقتول، اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و 6 گلوله شلیک کردم؛ پس از ارتکاب جنایت تجهیزات داخل استدیو را برداشته و از محل خارج شدیم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده و در بازرسی دقیق از محل سکونتش در منطقه مرتضی گرد، کارآگاهان اداره دهم موفق به کشف تجهیزات سرقت شده از محل جنایت و همچنین یک قبضه اسلحه کمری همراه با تعدادی فشنگ جنگی شدند.

وی در پایان این خبر عنوان کرد: هر دو متهم پرونده، با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
منبع: تسنیم
برچسب ها: خواننده ، قتل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر