کد خبر: ۸۶۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
استقلال در شرایطی به دیدار گل گهر سیرجان رفت که نتایج ضعیف هفته‌های اخیر و مصدومیت تعدای از بازیکنان، حاشیه‌هایی را برای این تیم ایجاد کرده و انتقادات زیادی را متوجه این تیم ساخته بود؛ تا جاییکه زمزمه‌های برکناری علیرضا منصوریان از سرمربیگری استقلال نیز شنیده می‌شد
جمهوریت؛ برد شیرین استقلال در کویر

علی جباری نیکو - جمهوریت: عصر امروز در یکی از دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، تیم لیگ برتری استقلال تهران رو در روی تیم لیگ یکی گل گهر سیرجان در ورزشگاه اختصاصی این تیم قرار گرفت. استقلال در شرایطی به دیدار گل گهر سیرجان رفت که نتایج ضعیف هفته‌های اخیر و مصدومیت تعدای از بازیکنان، حاشیه‌هایی را برای این تیم ایجاد کرده و انتقادات زیادی را متوجه این تیم ساخته بود؛ تا جاییکه زمزمه‌های برکناری علیرضا منصوریان از سرمربیگری استقلال نیز شنیده می‌شد.
تیم گل گهر سیرجان با ترکیب آرمان شهداد نژاد، میلاد صادقیان، حامد زمانی، عیسی پرتو، سجاد اژدر، محمد غلامی، علیرضا ابراهیمی، پیمان نامور، احمد حسن زاده، امین پورعلی و علی شهسواری پور و با مربیگری وینگو بگوویچ پا به این دیدار گذاشت.

در آن سوی میدان نیز آبی پوشان تهرانی با ترکیب مهدی رحمتی، روزبه چشمی، پادوانی، خسرو حیدری، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، جابر انصاری، مهدی قائدی و علی قربانی وارد زمین شدند. در این بازی به علت مصدومیت‌های فراوانی که گریبان بازیکنان استقلال را گرفته بود عملاً دست منصوریان به لحاظ برخورداری از بازیکن بسته بود. نکته جالب توجه در این ترکیب، حضور مهدی قائدی جوان و ریزنقش در ارنج اصلی و به بازی گرفتن خسرو حیدری باتجربه از ابتدای بازی بود. چراکه مهدی قائدی تاکنون در هر بازی که برای استقلال به میدان رفته، بعنوان بازیکن جانشین وارد زمین شده است. خسرو حیدری نیز چند بازی بود که در ترکیب اصلی از او استفاده نمی‌شد.

دقایق ابتدایی بازی با آغاز طوفانی استقلال و فشار این تیم پشت محوطه جریمه گل گهر همراه بود و در اولین دقیقه یک فرصت خوب گلزنی برای فرشید اسماعیلی مقابل دروازه گل گهر از دست رفت. اما پس از فشارهای ابتدایی استقلال، بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت و شکل متعادلی به خود گرفت.

محمد غلامی بازیکن مؤثر گل گهر در دقیقه 23 با نفوذ از جاح راست تیم استقلال صاحب موقعیت خوب گلزنی شد اما این بازیکن نیز بهترین و جدی ترین فرصت را برای گلزنی به استقلال از دست داد. در دقیقه 37 بازی نیز شوت مهدی قائدی از بالای دروازه گل گهر به خارج رفت. چند دقیقه بعد نیز علی قربانی فرصت دیگری برای گلزنی و پیش انداختن استقلال را از دست داد. در مجموع، اشتباهات بازیکنان و تصمیمات عجولانه آنها باعث شد در این نیمه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکند و معدود موقعیت‌های ایجاد شده یکی پس از دیگری از بین برود.

دو تیم نیمه دوم را بدون تغییر در ترکیب خود آغاز کردند. دقایق ابتدایی نیمه دوم را نیز تیم استقلال همانند دقایق ابتدایی نیمه اول طوفانی آغاز کرد و شوت از راه دور امید نورافکن در دقیقه 47 به تیر دروازه گل گهر اصابت کرد. دقیقه 48 نیز علی شهسواری یکی از بهترین فرصت‌های گل گهر را برای رسیدن به گل از دست داد. در این دقایق تیم گل گهر با چند ضد حمله تا پشت محوطه جریمه استقلال هم پیش آمد اما راه به جایی نبرد. تا اینکه در دقیقه 56 مهدی قائدی جوان که از پتانسیل بالایی نیز برخوردار است پشت محوطه جریمه گل گهر صاحب توپ شده و با تکنیک بالای خود در میان دفاع حریف حرکت کرده و ضربه تماشایی‌اش به سمت دروازه حریف پس از دفع ناقص دروازه‌بان گل گهر در ریباند توسط امید نورافکن به گل تبدیل شد و آبی‌پوشان تهرانی را پیش انداخت.

یک دقیقه بعد از گل اول استقلال، دروازه آبی‌ها با تهدید جدی روبرو شد و ضربه سر محمد غلامی به شکلی خطرناک از کنار دروازه مهدی رحمتی به بیرون رفت و چیزی نمانده بود دروازه استقلال باز شود. در دقیقه 74 بازی در پی شوت سنگین بازیکن گل گهر و دفع ناقص رحمتی، یک خطای پنالتی روی احمد حسن زاده توسط سنگربان استقلال صورت گرفت که محمد غلامی از روی نقطه پنالتی توپ را برخلاف جهت حرکت مهدی رحمتی وارد دروازه استقلال کرد و بازی را به تساوی کشاند.

اما این پایان کار نبود و در دقیقه 85 دروازه گل گهر سیرجان بار دیگر باز شد. در این لحظه ارسال زمینی خسرو حیدری و حضور به موقع علی قربانی در صحنه، اشتباه سنگربان گل گهر را در پی داشته و توپ به گل تبدیل شد و استقلال مجدداً پیش افتاد و این برتری را تا پایان بازی حفظ کرده و در حالیکه سخت به به پیروزی و احیای مجدد احتیاج داشت به یک بُرد شیرین در کویر دست یافت و به مرحله بعدی جام حذفی صعود کرد.

در مجموع باید گفت که در نیمه دوم استقلال تهران بهتر از گل گهر سیرجان بازی و میدان‌داری کرد و فرصت های بیشتری را روی دروازه تیم حریف خلق نمود. در این نیمه امید نورافکن در فاز حمله به تیم اضافه می‌شد و مهدی قائدی جوان نیز بارها از جناح چپ نفوذ کرده و برای گل گهر دردسر ساز شد. این تیم نشان داد که با تکیه و اعتماد به بازیکنان جوان و تازه نفس خود و استفاده از ترکیبی جوان، نتایج بهتری می‌تواند کسب کند و عملکرد بهتری در زمین داشته باشد. اما آن سوی میدان نیز تیم گل گهر حریف دست و پا بسته‌ای برای استقلال نبود و بارها برای خط دفاعی این تیم ایجاد مزاحمت کرد. در این تیم، حضور بازیکنانی چون غلامی، حسن زاده و شهسواری بسیار مفید و مثمر ثمر بود.

در جریان این بازی، تیم استقلال در دقیقه 71 محمد جواد محمدی را جانشین جابر انصاری کرد و در دقایق 82 و 91 نیز به ترتیب حسن بیت سعید را جانشین آرمین سهرابیان کرده و سرور چپاروف ازبک را به جای مهدی قائدی وارد زمین کرد. گل گهر سیرجان نیز در دقیقه 70 محسن آذرپاد را به جای سجاد اژدر داخل زمین فرستاد. در دقیقه 88 نیز قربانخانی را به جای پیمان نامور وارد زمین مسابقه کرده و در دقیقه 90 نیز میلاد احمدی را به جای احمد حسن زاده به زمین فرستاد. ضمن اینکه در این مسابقه مهدی رحمتی، مهدی قائدی و فرشید باقری از تیم استقلال و پورعلی از تیم گل گهر از داور کارت زرد دریافت کردند.
 


اخبار مرتبط
برچسب ها: علی جباری نیکو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر