کد خبر: ۸۴۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی عملکرد وزیر بهداشت دولت یازدهم و مطلوب بودن کارهای صورت گرفته و سیستم بهداشت و درمان در این وزارت خانه را بررسی کردند.
جمهوریت؛
بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با جمهوریت با تاکید بر این که وزیر بهداشت یکی از موفق ترین وزرای دولت یازدهم به شمار می رود، تصریح کرد: هیچکس به جز دکتر حسن هاشمی شجاعت اجرای طرح تحول سلامت بدون در اختیار داشتن منابع پایدار را نداشت و هر فرد دیگری به جای وی بود، صبر می کرد تا اعتبارات مالی تامین شود و سپس طرح را عملیاتی می کرد.

پوربافرانی افزود: دکتر هاشمی علاوه بر شجاعت و جسارت، فردی دانشگاهی و انقلابی است و در مجموع چهره محبوبی در میان مردم و همچنین دولتی هاست.

وی با بیان این که رئیس جمهورهمواره از طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین برنامه دولت و سیستم بهداشت و درمان یاد می کند، اظهار داشت: با توجه به عملکرد موفق دکتر هاشمی، امیدواریم طرح تحول سلامت با مرتفع شدن نواقص موجود همچنان تداوم پیدا کند.

بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
نماینده مردم نایین همچنین در خصوص ارزیابی کابینه دوازدهم عنوان کرد: در لیست ارائه شده از سوی رئیس جمهور، نام وزرای قوی و ضعیفی مشاهده می شود، اما این که چه کسی رای می آورد باید ببینیم نمایندگان، کمیسیون ها و مجامع چه نظری در خصوص برنامه های وزرای پیشنهادی دارند تا بر اساس آن، وزیر وزارتخانه متبوع انتخاب شود.


بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
وزیر بهداشت رای اعتماد خوبی از مجلس می‌گیرد

اکبرترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با جمهوریت با اشاره به این که وزیر بهداشت، وزیر توانمندی است وعملکرد مطلوبی در بخش بهداشت و درمان داشته است، تاکید کرد: با توجه به دستاوردهای قابل توجه طرح تحول سلامت، وزیر بهداشت رای اعتماد خوبی از مجلس کسب خواهد کرد.

اکبرترکی افزود: با این که طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم را کسب کرده است، اما شخص دکتر هاشمی نیز بر وجود چالش های متعدد در این طرح واقف است و با مرتفع کردن چالش های موجود، تامین منابع پایدار، اجرای نظام ارجاع و راهنمای بالینی، طرح تحول سلامت سرانجام خوبی خواهد داشت


بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
وزیر بهداشت برای ارتقای سلامت مردم از خود و خانواده اش گذشته است

دکتر منوچهر جمالی سوسفی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با جمهوریت گفت: وزیر بهداشت به لحاظ اقتصادی هیچ نیازی به حضور پست وزارت بهداشت ندارد و معتقدم دکتر هاشمی برای ارتقا نظام سلامت مردم و کشور از خود و خانواده اش گذشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که طرح تحول سلامت اقدام پسندیده و ارزنده ای بود که در دولت یازدهم اجرا شد، افزود: با وجود تلاش های بی دریغ دکتر هاشمی، هنوز بسیاری از فازهای طرح تحول سلامت مثل نظام ارجاع به اجرا درنیامده است که به طور قطع و با کمک دکتر هاشمی می توانیم کاستی های این طرح بزرگ کشوری را مرتفع کنیم. 

وی همچنین در مورد ارزیابی کلی خود از لیست کابینه دوازدهم اظهار داشت: برخی از وزرا چهره ای شاخصی هستند که در دولت یازدهم حضور داشتند، اما نام های جدیدی در بخش های اقتصاد، ارتباطات و نیرو به چشم می خورد که برای تایید و کسب را اعتماد مجلس به بررسی و مطالعه بیشتر نیاز دارند. 

نماینده مردم رودبار تصریح کرد: هریک از اعضای کابینه که رای اعتماد مجلس را کسب کنند، موظف به حمایت از آن ها هستیم تا خللی در روند کار دولت یازدهم ایجاد نشود


بررسی عملکرد وزیر بهداشت در دولت یازدهم
وزیر بهداشت سیستم بهداشت و درمان منفعل کشور را پویا کرد

حسین امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با جمهوریت گفت: وزیر بهداشت از جمله وزرای پرکار دولت یازدهم بود که نقش مهمی در ایجاد پویایی و تحرک در سیستم بهداشت و درمان  منفعل کشور داشت و امیدواریم این روند با پشتوانه مالی پایدار همچنان تداوم داشته باشد.

امیری خامکانی با اشاره به این که مخالفان طرح تحول سلامت و برخی کارشناسان از تامین نشدن منابع پایدار طرح تحول سلامت ابراز نگرانی می کنند، افزود: برای پایان دادن به این نگرانی ها ضروری است که دولت منابع پایدار  را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد تا بخش بهداشت و درمان کشور با مشکل نبود منابع مالی مواجه نشود.

وی در خصوص ارزیابی خود از کابینه دوازدهم اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری در جامعه، تیم اقتصادی شامل وزارت اقتصاد و چند دستگاه دیگر مثل سازمان برنامه و بودجه باید با یکدیگر همگام و هماهنگ باشند و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای فعال شدن سیستم اقتصاد کشور ارائه دهند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با اشاره به معضل کمبود آب در کشور خاطرنشان کرد: در حوزه آب نیز سه دستگاه محیط زیست، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید همگام با تیم اقتصادی دولت برنامه ریزی بلند مدتی برای حل بحران آب ارائه دهند که این مساله تبدیل به یک چالش اصلی و امنیتی در کشور شده است.

پایان پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر