کد خبر: ۸۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
ممکن است این موضوع جز موضوعات دوست داشتی به حساب نیاید اما گاهی اوقات به خصوص در زمان مسافرت بسیار بحث برانگیز شده اند . بعضی از شماها ممکن است که نفرت شدیدی از حشرات داشته باشند . به همین خاطر این پست ما مربوط است به ۱۰ حشره خطرناک جهان . شما باید بدانید که در اطراف ما حدود ۹۰۰٫۰۰۰ نوع از حشرات مختلف وجود دارد. لطفا این حشرات را به عنوان مرگبارترین جانوران اشتباه نگیرید ، چرا که یک دسته بندی کاملا متفاوت در مورد حشرات کشنده وجود دارد . واقعیت بسیار غمگین و البته واقعا ترسناک است که چیزی به این کوچکی می تواند شما را بکشند پس تا زمانی که با یکی از این کوچولو ها روبرو میشوید، مواظب باشید.
جمهوریت؛ هزارپای خانگی
 
 
با نام علمی Scutigera Coleoptrata. آنها از مدیترانه سرچشمه گرفته اند و جز شکل معمولی اند . البته در واقع عجیب و غریب به نظر میرسند و واقعیت خوب در مورد آنها این است که عادت به خوردن حشرات و حتی برخی از عنکبوتها دارند . آنها هر سال مسئول مرگ بسیاری از مردم هستند البته اینگونه نیست که نیش آنها به یک فرد عادی به صورتی کاملا ساده آسیب برساند ، اما اگر شما انسان آلرژیکی باشید به سم این موجود حساسیت شدیدی پیدا میکنید، سپس سردرد بسیار شدیدی خواهید گرفت . این موجودات کمتر ممکن است انسانها را نیش بزنند اما همان هم به اندازه کافی خطرناک است .
 
ملخ LOCUSTS
 
 
آنها از خانواده ملخ ها هستند. آنها واقعا به عنوان یک کشنده انسان نیستند . آنها از گیاهان و غلات تغذیه میکنند . اما زمانی که به جایی حمله میکنند بیش از چند هزار حشرات هستند . آنها را به عنوان یک تهدید برای کشتن انسان در شرایط معمولی به حساب نیاورید، اما واقعا تهدید مالی بسیار قابل توجهی هستند با توجه به این واقعیت که میلیون ها هکتار محصول با ارزش را نابود میکنند . آنها را می توان به طاعون تشبیه کرد . ملخ هشتمین بلا در دوران مصائب مصر بود.
 
SIAFU
 
 
اگر شما توسط نیش این حشره مورد حمله قرار بگیرید ، احتمالا نیاز به پزشک و درمان خواهید داشت . گفته شده است پیر و جوان بسیار مستعد هستند که مبتلا به نیش Siafu بشوند . حدود ۲۰ تا ۵۰ مرگ در هر سال را نیش این حشره باعث می شود. آنها احتمالا نمیخواهد شما را زیاد ناراحت کنند مگراینکه شما مستعمره و خانه و کاشانه آنها را تصرف و یا نابود کنید . انوقت اید این حشره را یک مشکلات بسیار بزرگ برای خود به حساب بیاورید . آنها بسیار شبیه به مورچه ها هستند و در مستعمرات خود تا حدود ۲۰ میلیون عدد هم میرسند. این نوع مورچه ها دارای آرواره های بسیار قوی هستند .
 
زنبورها
 
 
زنبورهای معمولی حشراتی هستند که کاملا در هر نقطه ای میتوانید آنها را بیابید . در هر نقطه ای که گل و یا هر جاایی که بوی شیرین بدهد . اگر شما آلرژی به نیش زنبور ندارید که هیچ اما در غیر این صورت شما باید یک مشکل جدی روبرو هستید . حدود ۵۳ نفر در سال به خاطر واکنش های آلرژیک به نیش زنبور می میرند. افرادی که نیش زنبور آلرژی دارند زمانی که نیش زده می شوند به شوک آنافیلاکتیک دچار میشوند که می تواند منجر به مرگ انسان بشود .
 
زنبور گاوی ( زنبور سرخ غول پیکر )
 
 
شما احتمالا حداقل یک بار هم که شده در زندگی یک زنبور سرخ را دیده باشید . آنها به نظر نمی رسند که ترسناک باشند زیرا آنها معمولا خیلی بزرگ نیستند . اما زنبور سرخ غول پیکر آسیایی در یک سطح کاملا متفاوتی از آنها قرار دارد . دهانه بال این زنبورها حدود سه اینچ (۷٫۵ سانتی متر) است و در حدود ۲ اینچ (۵ سانتی متر) طول هر کدام از بالهایش است . نیش این زنبود ۴/۱ اینچ (۰٫۶ سانتیمتر) است . حدود ۷۰ نفر در هر سال به خاطر این حشره میمیرند. زهر آنها می تواند به بافت نرم آسیب برساند و باعث ناراحتی و تولید بویی میشود که که حشرات دیگر را نیز جذب میکند تا برای حمله آماده شوند .
 
مورچه های آتشی
 
 
آنها معمولا در شن و ماسه و یا خاک یافت می شود. آنها از گیاهان، جیرجیرک ها و سایر حشرات کوچکتر تغذیه میکنند . نیش آنها بسیار سمی است و شما فقط می توانید آنها را بدون تحریک کردن از خود دور کنید تا بدون نیش زدنشان روبرو شوید . آنها نیش خود را در بخش خاصی از بدن فرو میکنند و به همین دلیل احساس سوزش بسیار شدیدی به شما دست میدهد که به همین دلیل نا مورچه آتشی بر آنها نهاده شده است . چند گزش کوچک از این حشرات را می توان درمان کرد، اما اگر شما توسط یک گروه بزرگ از مورچه های آتش مورد حمله قرار بگیرید شانس شما برای زندگی بسیار کم خواهد بود . آنها حدود ۱۵۰ مورد مرگ و میر را در روز باعث میشوند آنها از گیاهان تغذیه میکنند و باعث خساراتی تا صدها میلیون دلار میشوند .
 
مگس تسه تسه
 
 
این حشره کوچک از خون تغذیه میکند و به همین دلیل بیماری را با نام trypanosomiases در انسان گسترش میدهد . آنها شما را نیش می زنند و انچه را که مکیده اند رد دهان خود نگه میدارند . این مگس در آفریقا زندگی می کنند و حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار قربانی در سال را به خود اختصاص داده است . کشانی که بیماری به آنها منتقل میشود (بیماری که به عنوان بیماری خواب شناخته شده است ) باید فورا درمان شوند در غیر این صورت تمامی عملکردهای حیاتی بدن متوقف خواهد شد و این همان لحظه ایست که بازی تمام شده است . در دنیا ۳۴ گونه از این مگس وجود دارد .
 
زنبور عسل
 
 
این همان چیزی است که شما نیاز دارید تا در مورد زنبور عسل بدانید . آنها نیازی ندارند که به شما نیش بزنند اگر شما با آنها مهربان باشید اصلا آنها را احساس نمیکنید اما اگر کار احمقانه ای انجام بدهید مثلا پرتاب سنگ به کندوی آنها واقعا خودتان را دچار مشکل کرده اید آنها نیش زیادی ندارند و فقط یکبار نیش میزنند . اما کنتزل این زنبورهای تحریک شده مشکل است. ازدحام بیش از حد آنها باعث گرفتن جان قربانیان میشود . اتفاق افتده که حتی با کوچکترین تحریک آنها حمله ور میشوند حتی اگر خیره در لانه آنها نگاه کنید
 
کک موش صحرایی
 
 
کک شاید هیچگاه بزرگتر از یک ناخن نباشد اما آنها حامل میکروب هایی هستند که منجر به مرگ میشود . یکی از معروف ترین آنها باکتری های Yersinia Pestis است. این باکتری خاص باعث مرگ و میر در اروپای قرن چهاردهم بود و به عنوان "مرگ سیاه” شناخته شده . این باکتری منجر به کشته شدن حدود ۳۵۰ تا ۳۷۵ میلیون نفر در بین سال های ۱۳۴۸ و ۱۳۵۰ (بله، دو سال) شد . شما می توانید کک را در سگ و یا گربه بیابید اما هیچ کدام به اندازه ککی که بر روی موش صحرایی وجود دارد کشنده نیست . آنها بسیار کوچک هستند و هنوز هم میتوانند باعث مرگ و میر میلیونها نفر شوند .
 
آنوفل پشه
 
 
شاید شما هم مثل من از پشه ها منتفر باشید . آنها تحریک کننده ، وزوزو و باعث التهاب هستند . علاوه بر این، آنها در غذایشان خون است و همین دلیل به اندازه کافی باعث میشود که از پشه ها منزجر باشم . آنها بر روی آبهای راکد تخم ریزی میکنند . این را بدانید که همه پشه ها ناقل بیماری هستند . آنها می توانند باعث بیماری های جدی و در برخی از موارد مرگبار شوند . شایع ترین ویروس هایی که توسط این پشه ها ممنتقل میشود مالاریا و بیماری دیگری که به سرعت در حال رشد است به نام «دانگ» است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر