کد خبر: ۸۳۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
سخنگوی فراکسیون امید در گفت و گو با جمهوریت مطرح کرد:
بهرام پارسایی معتقد است که نباید فراموش کرد که مردم به شعارهای روحانی رای دادند نه به شخص روحانی.
جمهوریت؛
در روزهای اخیر موضوع صحبت های محمدرضا عارف در خصوص لزوم مشورت اصلاح طلبان با حواشی را در خصوص طرح مساله "سهم خواهی" اصلاح طلبان از دولت روحانی مطرح کرد. موضوعی که که پارسایی به عنوان سخنگوی فراکسیون امید مجلس آن را رد و طرح آن را بیانی بی مورد و غیرقابل نسبت به شخصیت رییس فراکسیون امید می داند.

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با جمهوریت در این خصوص می گوید: زمانی که به وضعیت سیاسی و انتخاباتی دنیا نگاه می کنیم با پیروزی یک حزب در انتخابات شرایط تشکیل دولت به طور کامل مشخص است و نمی توان به یک امر روشن برچسب سهم خواهی زد.

وی با انتقاد از ادبیات مطرح شده نسبت به محمدرضا عارف گفت: دکتر عارف هرگز روحیه ای در باب طرح چنین مسائلی نداشته است علاوه بر این که طرح مساله سهم خواهی اصلاح طلبان بی مورد است چرا که اصلاحات پیروز و صاحب پیروزی انتخابات ریاست جمهوری 96 است.

پیروز انتخابات 96 اصلاحات بود/پیروز یک انتخابات صاحب آن است و سهم‌خواهی نمی کند/ مردم به شعارهای اصلاح طلبانه روحانی رای دادند نه شخص خود او

وی ادامه می دهد: پیروزی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از اساس پیروزی اصلاح طلبان بود و اصلاح طلبان از چیزی که حق آن ها است سهم خواهی نمی کنند چرا که از اساس مالک آن هستند.

پارسایی در این راستا تصریح کرد: کسانی که انگ سهم خواهی می زنند شعارهای تبلیغاتی آقای روحانی را مرور کنند، شعارهای اصلاح طلبانه صریح و تند و مشخص بود و بعد از انتخابات همین رویکرد ادامه پیدا کرد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: اگر اصلاح طلبان می گویند دولت باید دولت گفتمانی باشد در حال دفاع از 24 میلیون رای هستند که به این گفتمان رای داده اند، بی تفاوت بودن در قبال اعتمادی که مردم به این گفتمان کردند به نوعی خیانت به گفتمان اصلاح طلبی است.

پارسایی تاکید کرد: مردم با آقای روحانی پیمان نانوشته بسته اند، روحانی شعار داد و از رونق اقتصادی و بحث آزادی و حصر و از جایگاه آقای خاتمی گفت و مردم به او رای کم نظیری دادند و نباید فراموش کرد که مردم به شعارهای روحانی رای دادند  نه به شخص او.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس همچنین گفت :آقای روحانی در عمل راستی آزمایی کند و کابینه خود را گفتمانی انتخاب کند چرا که غیر از این باشد بی احترامی به اعتماد 24 میلیون ایرانی است./

پایان پیام
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر