کد خبر: ۸۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
تتلو در قلب اصولگرایان
برگزاری همایشی با چهره های اصولگرا در نهادی که تا مغز استخوان اصولگرا است انتظاراتی را برای مخاطب و برای تاریخ ایجاد می کند. صندلی نخست این دست از همایش ها و چهره هایی که کنار هم ثبت می شود باید گفتمان این جریان را تداعی کنند.
جمهوریت؛
یک- متن خبر زیر را به دقت بخوانید: " مراسم یک سالگی «فارس پلاس (زیرمجموعه خبرگزاری فارس) عصر روز گذشته -یکشنبه ۲۵ تیر- درحالی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که یکی از بخش‌های اصلی این مراسم تقدیر از امیرحسین مقصودلو - آمیر تتلو- بود و او در این مراسم مورد تقدیر حاضران قرار گرفت. در این مراسم بسیاری از چهره‌های اصولگرا حضور داشتند و در بخشی از این برنامه؛ امیرحسین مقصودلو با دعوت مجری برنامه روی صحنه آمد و تقدیر نامه خود را در حضور نظام الدین موسوی (مدیرعامل خبرگزاری فارس)، عزت‌الله ضرغامی و همچنین حمید رسایی دریافت کرد.همچنین مراسم آشتی‌کنان بهنوش بختیاری و امیرحسین مقصودلو در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. "

آقایان ! این صندلی متعلق به مهدوی کنی است!

در وهله نخست مراسم سالگرد یک رسانه با حضور چهره های فرهنگی و هنری! برگزار شده است . اما بطن داستان نوای دیگری دارد . انتشار عکس های این مراسم چهره های اصولگرا را نشان می دهد و چهره صندلی کناری آشنا است. امیرحسین مقصودلو! خواننده زیر زمینی که کنار ابراهیم رئیسی کاندیدای جریان اصولگرایی در ویدئویی نشست و ویدئو کوتاه آن جنجال های زیادی را به پا کرد.

آقایان ! این صندلی متعلق به مهدوی کنی است!

دو- در عکس های منتشر شده تصویر حمیدرسایی، حسین نقوی حسینی و سید نظام موسوی به وضوع دیده می شود. نقوی حسینی نزدیک امیرتتلو نشسته است. حمید رسایی و سید نظام موسوی لوح تقدیر تتلو را به او می دهند و گویا اصراری است بر آنچه که گفته شود نقدی بر دیدار رئیسی و تتلو وجود ندارد . آقایان اصولگرا به حدی سعی در رسمیت بخشیدن به امیرتتلو دارند که از هر تریبون و در هر مراسمی ان هم در رسانه یک نهاد خاص تتلو در لنز دوربین ها می کنند.

آقایان ! این صندلی متعلق به مهدوی کنی است!

روایت بخشیدن شاه و نبخشیدن وزیر است، ابراهیم رئیسی در گفت وگوی خود تلویحا اشاره می کند که آشنایی مناسبی با امیر تتلو نداشته است و چهره های تشکیلاتی تر اصولگرا این دیدار را دور از شان کاندیدای اصولگرایی در آن برهه زمانی می دانند و از این طرف گروه دیگر سوزن شان بر امیر تتلو گیر کرده است.

آقایان ! این صندلی متعلق به مهدوی کنی است!

سه- برگزار همایشی فرهنگی برای تجلیل از اهالی حوزه هنر موسیقی و فرهنگ اقدامی بس شایسته است. طبیعی است که هر رسانه با توجه به سبک و سیاست خود از چهره های نزدیک به خود نیز تجلیل می کند اما این که خبرگزاری فارس تجلیل از امیر تتلو را در دستور کار خود قرار دهد ابهامات جدی را در ذهن متبادر می کند. نخست این که آیا در این میانه تجلیل از تتلو اقدامی فرهنگی است یا اصرار بر رفتاری سیاسی – انتخاباتی و دیگر این که از اساس رسانه ای دولتی که بعضا موضوع گیری های رادیکالی و تند درباره هنر و فرهنگ و مقولات اجتماعی دارد با چه انگیزه ای از خواننده ای زیرزمینی حمایت می کند.

آقایان ! این صندلی متعلق به مهدوی کنی است!

چهار- ارزیابی از رفتارهای اجتماعی یا قوت و ضعف کار حرفه ای امیرحسین مقصودلو نه در محوریت این نوشته است و نه در علم و توان نگارنده  در حوزه موسیقی، اما یک نکته واضح است. برگزاری همایشی با چهره های اصولگرا در نهادی که تا مغز استخوان اصولگرا است انتظاراتی را برای مخاطب و برای تاریخ ایجاد می کند. صندلی نخست این دست از همایش ها و چهره هایی که کنار هم ثبت می شود باید گفتمان این جریان را تداعی کنند. این که اصولگرایان در توجیه رفتار اشتباه خود در برهه های انتخاباتی در سیاست گذاری کودکانه اصرار به رسمیت بخشیدن به یک تصمیم لحظه ای را داشته باشند نشان از این دارد که مردان نسل دوم و سوم این میدان که بعد از مردان نسل اول اصولگرایی پا به میدان مدیریت گذاشته اند با هزار چلچراغ به جا مانده به بیراهه می روند. این صندلی ها در ردیف جلو جایگاه مردانی چون مهدوی کنی است. آقایان ! روی این صندلی ها تتلو را ننشانید!

سیما پروانه گهر
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر