کد خبر: ۸۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
میرزایی در گفت‌و گو با جمهوریت تاکید کرد:
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قرارداد توتال موجب ورود سرمایه‌گذران در همه بخش‌ها می‌شود، گفت: قرارداد با توتال علاوه بر توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی موجب سرمایه‌گزاری شرکت‌های خارجی در سطوح مختلف اقتصاد ایران می‌شود.
جمهوریت؛ جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه در قرارداد توتال علاوه بر سرمایه بحث دانش فنی و تکنولوژی نیز مطرح است، اظهار داشت: این قرارداد موجب افزایش ضریب بازیافت و همچنین استفاده بهینه از میادین مشترک میان ایران و قطر می‌شود که در این میان سال‌ها قطر از ما جلوتر بود.
وی با بیان اینکه انعقاد چنین قراردادهایی با یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی موجب افزایش سرمایه‌گزاری در کشورمان می‌شود، خاطرنشان کرد: این قرارداد علاوه بر اینکه منافع ما را در زمینه نفتی تامین می‌کند موجب افزایش حضور شرکت‌های بزرگ خارجی و سرمایه‌گزاری آنان در بخش‌های مختلف اقتصادی می‌شود.
جلال میرزایی با بیان اینکه فاز 11 پارس جنوبی نیاز به استفاده از تکنولوژی بالا و نوین داشت، تصریح کرد: فاز 11 پارس جنوبی به علت پیچیده و مشترک بودن میدان نفتی آن نیاز مبرم به استفاده از تکنولوژی‌های نوین داشت که تلاش‌های شرکت نفت موجب انعقادا قرارداد و پیشرفت این فاز شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افرادی که تخریب خدمات دولت را در دست دارند، تاکید کرد: عده‌ای بعد از انعقاد این قرارداد دست به تخریب آن زدند در حالی که نگاهی تخصصی به این مقوله نداشتند و درصدد سیاسی‌کاری برآمدند که این امر علاوه بر اینکه کمکی به کشور نمی‌کند بلکه با منافع ملی ما نیز سنخیتی ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر