کد خبر: ۸۱۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
در گفت و گوي نمايندگان ملت و كارشناسان نظامي با جمهوریت مطرح شد؛
کشورهای مدعی مبارزه با تروریست باید بدانند که فاصله حرف تا عمل زیاد است، ایران با عمل توانسته به موفقیت‌های بزرگی در زمینه مبارزه با تروریست نه تنها در سوریه بلکه در مرزهای شرقی و غربی کشور برسد.
جمهوریت؛
در آخرین ساعات روز یکشنبه 28 خرداد ماه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چند فروند موشک بالستیک میان‌برد مواضع تروریستهای تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی) در منطقه دیرالزور سوریه (فاصله حدود 650 کیلومتر) را مورد اصابت قرار داد.
پیام این حملات چه برای کشورهای مدعی مبارزه با تروریست و چه حامیان در سایه داعش نظیر عربستان سعودی کاملا روشن و صریح بود؛ ایران جواب هر تهدیدی را قاطعانه می‌دهد.
موشک‌های شلیک شده از کلاس جدید موشک‌های ایرانی بود که دارای ویژگی‌های فنی جدید و قدرت تاکتیکی منحصر به فرد است به طوریکه آن را دروازه ورود ایران به عرصه جدید در ساخت موشک‌های بالستیک و گفته شد این موشک خلاصه‌ای از تجربه 25 ساله صنعت دفاعی کشور در عرصه هوافضا است.

* فاصله حرف تا عمل را به کشورهای مدعی مبارزه با تروریست نشان دادیم
علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب به قول خود مبنی بر تنبیه تروریست‌هایی که در حمله تهران نقش داشتند عمل کرد، گفت: حملات موشکی دیروز ضربات سهمگینی به مواضع داعش در سوریه زده است و موجب شد همه افراد و کشورهایی که به فکر تهدید این سرزمین هستند هشدارهای جمهوری اسلامی را بیش ار پیش جدی بگیرند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود: پیام‌های روشنی برای کشورهای حامی تروریست و همچنین افرادی که به دنبال تحریم برنامه موشکی هستند قابل دریافت است، علاوه بر اینکه توسعه برنامه موشکی ایران در فضای بسته تحریمی شکل گرفته و این حملات موشکی به مواضع داعش در سوریه اولین اقدام جدی ایران در واکنش به تهدیدها بوده است.
علیرضا رحیمی با اشاره به اینکه کشورهای مدعی مبارزه با تروریست باید بدانند که فاصله حرف تا عمل زیاد است، تاکید کرد: ایران با عمل توانسته است به موفقیت‌های بزرگی در زمینه مبارزه با تروریست چه در سوریه در مرزهای کشور برسد از همین جهت اقدامات دیروز سپاه پاسداران قابل تقدیر است.
عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در عین حال که با دنیا تعامل سازنده دارد با تروریست نیز مبارزه می‌کند، گفت: در 4 سال گذشته اگرچه کشورمان تعامل‌های سازنده با همه کشورها داشته است اما حملات دیروز نشان داد ایران امنیت خود را با هیچ قدرتی معامله نمی‌کند و جواب تهدید‌ها را قاطعانه می‌دهد.
 
* رفتار و واکنش قاطعانه به هر تهدیدی در جهت امنیت مردم و کشور است
سردار اسماعیل کوثری در گفت و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه سیاست نظام بر این اساس است که به هیچ کشوری تعدی نکند، اظهار داشت: اگر کوچکترین اقدامی در جهت نا امن کردن کشور صورت گیرد ما آن را رها نمی‌کنیم و محکم با آنها برخورد خواهیم کرد همان طور که دیشب با هدف قرار دادن مواضع داعش انتقام تجاوز به حریم مجلس و حرم مطهر امام راحل را گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه دکترین نظامی جمهوری اسلامی دفاعی تعریف شده است، تصریح کرد: اقدامات گروهک تروریستی داعش در تهران که منجر به کشته شدن هموطنان بی‌گناه ما شده است هیچ توجیهی ندارد از همین رو این اقدامات را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم.
سردار کوثری با بیان اینکه حملات به مواضع دیروز داعش پیامی روشن به حامیان این گروه نظیر آمریکا و عربستان سعودی بوده است، خاطرنشان کرد: دورانی که کشورهای حامی تروریت نظیر آمریکا و رژیم صیهونیستی در کشورهای مختلف با ایجاد نا امنی مواضع خود را پیش می‌برندن گذشته است و ایران اجازه چنین اقداماتی نمی‌دهد.
نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام اسلامی تمام تلاش خود را در جهت احساس امنیت مردم ایران به کار می‌گیرد، یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب و نیروهای نظامی ایران مقتدرانه امنیت در کشور را رصد می‌کنند و جواب هر گروه و کشوری که بخواهد آرامش مردم را به هم بریزد به قاطعانه‌ترین شکل ممکن می‌دهد.
 
* جواب ایران به هر تهدیدی قاطعانه خواهد بود
ولی‌الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه بعد از حادثه تروریستی در تهران به همه کشورهای درگیر این حادثه اعلام کردیم که انتقام این حمله را می‌گیریم، اظهار داشت: دیشب هم اقدام انقلابی سپاه پاسداران در حمله موشکی به مقرهای تروریستی داعش در سوریه نشان داد ایران جواب هر تهدیدی را قاطعانه خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه سیلی‌های ایران به گروه‌های تروریستی و داعش قاطعانه و پیاپی بوده است، خاطرنشان کرد: ایران در برخورد با تهدید‌ها نه فقط در سوریه که در زمان‌های مختلف در مرزهای شرقی و غربی کشور قاطعانه عمل کرده‌ است و اجازه هیچ واکنشی به تکفیری‌ها نداده است.
ولی‌الله نانواکناری با بیان اینکه حملات دیروز موشکی سپاه پاسداران هشداری بود به افرادی که بخواهند دست از پا خطا کنند، اظهار داشت: اقدام قهری و قهرمانانه فرزندان ایران زمین چنان سیلی به افرادی که اندیشه تهدید این سرزمین دارند خواهد زد که در زباله‌دان تاریخ محو می‌شوند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حملات موشکی از غرب کشور و استان کرمانشاه صورت گرفته است، تصریح کرد: این انتخاب محل دارای دو پیام است یک اینکه ایران توان پاسخ به حملات و تهديدات در هر منطقه‌ای از کشور دارد و دوم اینکه پرتاب موشک از استانی اکثرا اهل تسنن نشان از وحدت مردمان این سرزمین را دارد.
برچسب ها: سپاه ، داعش ، تروریست ، ایران ، حملات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر