کد خبر: ۸۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان از طی مراحل پایانی بررسی و تصویب اساسنامه انجمن‌های اولیاء و مربیان در سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد و گفت: در اساسنامه جدید انجمن‌های اولیاء و مربیان، این انجمن به صورت هیئت امنایی اداره خواهند شد.
جمهوریت؛

نورعلی عباسپور  درباره آخرین روند تصویب اساسنامه جدید انجمن‌های اولیاء و مربیان اظهار کرد: بررسی و تصویب اساسنامه اکنون مراحل پایانی‌اش را در سازمان استخدامی می‌گذراند. در تعامل نزدیک با سازمان اموری استخدامی هستیم؛ هفته گذشته اشکالاتی به طرح گرفته بودند که اصلاح کردیم و مجدد تحویل دادیم.

وی افزود: سال 94، اساسنامه ما مصوب شورای عالی آموزش و پرورش بود اما طبق مصوبه شورای عالی اداری اساسنامه جدید را تدوین کردیم که بر اساس آن انجمن‌های اولیاء و مربیان باید به عنوان یک مجموعه غیردولتی فعالیت کند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در آنجا پیش‌بینی کردیم انجمن به صورت هیات امنایی اداره و یک مجموعه غیردولتی و مطالبه‌گر باشد گفت: قرار نیست انجمن توجیه‌گر فعالیت‌های آموزش و پرورش باشد، بلکه باید جدای از آموزش و پرورش بتواند مطالبات اولیاء را دنبال کند که این مورد در اساسنامه دیده شده است و برای اجرایی کردن آن منتظر موافقت و تصویب سازمان اداری  استخدامی هستیم.

به گفته عباسپور، امروزه به علت تحول و تغییرات در ابزارها و تکنولوژی‌ها بسیاری چیزها از جمله آموزش به سرعت در حال تحول و تغییر هستند و اگر بخواهیم جامعه‌ای توانمند داشته باشیم ضرورت دارد افرادی توانا پرورش دهیم تا بتوانند تصمیمات مناسب اتخاذ کنند. 

وی با اشاره به اهمیت آموزش خانواده گفت: اگر توانمندی اولیای دانش آموزان را نادیده بگیریم، آسیب‌های اجتماعی روز به روز افزایش خواهد یافت. در حال حاضر بیش از 92 هزار مدرسه دارای انجمن اولیاء و مربیان هستند و حدود 800 هزار نفر در این انجمن‌ها عضویت دارند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: انجمن ، اولیا ، مربیان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر