کد خبر: ۸۰۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با نخست‌وزیر این کشور دیدار کرد.
جمهوریت؛ جواد ترک‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با عماد خمیس، نخست‌وزیر این کشور دیدار و دو طرف در مورد گسترش روابط در زمینه‌های مختلف و به خصوص زمینه اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار عماد خمیس، نخست‌وزیر سوریه گفت: کشور سوریه از حمایت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست تشکر می‌کند و امروزه چالش بزرگ جنگ اقتصادی علیه ملت سوریه است که خواهان گسترش روابط در زمینه‌های مختلف است.

عماد خمیس در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد طرح‌های سرمایه‌گذاری مشترک گفت: پرونده اقتصادی میان ایران و سوریه نیازمند پیگیری، اهتمام و تقویت از طریق همکاری مستمر در زمینه‌های تجاری فعال کردن اتاق‌های بازرگانی و صنعتی در دو کشور است.

هم‌چنین جواد ترک‌آبادی، سفیر کشورمان در سوریه گفت: روابط میان ایران و سوریه بهترین نوع روابط استراتژیک میان دو کشور با مسیر و منفعت مشترک است و حمایت ایران از سوریه به معنای حمایت از مساله مشترک دو کشور است.

وی گفت: پیروزی‌های بزرگی که در مبارزه به تروریست‌ها در سوریه محقق شد ثابت کرد که ما اراده‌ای مشترک داریم و برای گسترش روابط اقتصادی میان ایران و سوریه و تقویت همکاری‌های اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای مسوولیت‌های سنگینی بر عهده داریم.

برچسب ها: دیدار ، سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر