کد خبر: ۵۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
خبر بس تاسف برانگیز بود و ناگوار؛ کاش خواب بودیم و در اندیشه کابوس دهشتناک بیشتر در محضرش حضور میافتیم.
جمهوریت؛ همه گفتند در «نوق» زاده شد اما نمی‌دانند که ایران زمین مهد و زادگاه بزرگ مردی بود که نابهنگام از بینمان پر گشود.

چه بد روز و ماه و سال و ساعتی بود این زمستان سرد اندوهناک که بار دیگر یتیممان کرد؛ آن زمان که خبر یافتیم پناه و ملجا جوانان و آزاداندیشان و مردمان این سرزمین به ناگاه بار سفر بربست و با حلم و صبر و بردباری خویش دیار مردمان ایران زمین را ترک کرد و چه زیبا و با عزت به مقتدایش در بارگاه باریتعالی پیوست و از آشوب‌ها و تهمت‌ها و ناسزاهای نامردمانی کوته فکر رهایی یافت.

یادم نمی‌رود بارها که در محضر ایشان به تنهایی یا با دوستان همفکر و هم اندیشه حضور یافتیم چه صبورانه و پدرانه رهنمودهای خویش را چراغ راهمان می‌کرد و با بردباری بی مثال خویش ما را به حلم و اندیشه در مسیر آزاداندیشی دعوت می‌کرد.

زمستان تلخ 88 که پدرم آسمانی شد دل خوش به آن بودم که سایه پدری چون تو را بر سر دارم اما اندوه که باز هم زمستان سرد و این بار رفتن تو خاک یتیمی بر سرم پاشاند.

چه امیدوار بودم تا کتابم را که هرچند ناچیز در رسایت بود تقدیمت دارم اما امان و فغان از این دست ناخوش مدار تاریخ و زمانه که چه نابهنگام آسمانیت کرد.

پدر دلسوز فرزندان ایران زمین،رفتی و بار سنگین بی‌پدری را بار دیگر بر دوشمان احساس کردیم.
رفتی و بار دیگر اندوه جانکاه فقدان نبودن حامی بی‌پناهان بر این سرزمین سایه افکند.

رفتی و با نبودنت اندوه نبودن سردار و امیرکبیری بزرگ و مردی شجاع را در خاطرمان مویه کردیم.
امید آن دارم که با رفتنت سد عظیم ایمان و اتحاد مردم ایران زمین همچنان استوار بماند و در برابر زیاده خواهی زیاده خواهان از هم نگسلد و نشکند و مزرعه دیرین مان را آب سیاهی با خود نبرد.
پدر جان،هرچند یادگارانت امروز صبورانه چون پدر تسلی بخش خاطرمان هستند اما نبودنت بار سنگینی است که بر دوش نحفیمان میکشیم.

پدر جان،از آسمان ها مردم را دیدی؟ همه آمده بودند تا سپاس گویند سال ها همراهی ات با اراده شان را...آنچنان عزتمندانه و آرام رفتی که مردم با عشق و ارادات در فقدانت اشک می‌ریزند و اندوه می بافند و خناسان بودنت هم سپاسگوی بودنت شده اند.

پدر جان،آسوده باش و آرام در ملجا پیر انقلاب و در آستان باریتعالی همچنان با روح بلند خویش از پس پرده راهنمایمان باش که بی توهیچیم و همچنان در اندوه نبودنت میگرییم.
خداحافظ ای پیر و مراد جوانان و آزاداندیشان و مردم ایران زمین
خداحافظ ای سنگ صبور منتقدان دلسوز نظام
خداحافظ ای یار دیرین امام(ره) و انقلاب
خداحافظ ای وصف ناپذیر
خداحافظ ای بزرگمرد تاریخ ایران زمین
خداحافظ ای مظلوم تاریخ
خداحافظ ای دوست داشتنی ترین پدر دنیا
خداحافظ آیت الله هاشمی رفسنجانی

علی اکبر محمودی
برچسب ها: مرگ ، هاشمی ، رفسنجانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روی خط خبر