کد خبر: ۵۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
69 درصد از جامعه صهیونیستی معتقد هستند که گرایش رئیس جمهور آینده آمریکا در قبال اسرائیل بسیار دوستانه است، البته این آمار درمیان فلسطینیان به 74 درصد می رسد.
جمهوریت؛ روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» در خبری نوشته است طبق نتایج منتشر شده آماری در روز گذشته، تنها چند روز پیش از ادای سوگند «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا، اکثریت جامعه صهیونیستی انتظار دارند که رویکرد ترامپ در قبل رژیم صهیونیستی « بسیار دوستانه» باشد.
 
بر اساس این آمار که از سوی «موسسه دموکراسی اسرائیل» و دانشگاه تل آویو انجام گرفته است 69 درصد از جامعه صهیونیستی معتقد هستند که گرایش رئیس جمهور آینده آمریکا در قبال اسرائیل بسیار دوستانه است، البته این آمار درمیان فلسطینیان به 74 درصد می رسد.
 
در بخش دیگر این گزارش بیان می کند 57 درصد از صهیونیست «باراک اوباما» رئیس جمهور فعلی آمریکا را دوست رژیم صهیونیستی نمی دانند که البته 64 درصد از فلسطینیان به خلاف این موضوع معتقد هستند.
 
این آمار درحالی منتشر شده است که در آمار ماه دسامبر، بیش از 80 درصد از صهیونیست ها با بیانیه «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا موافق بودند، درمر در مورد ترامپ گفته بود: «اسرائیل هیچ شکی ندارد که ترامپ دوست واقعی اسرائیل است و ما به دنبال همکاری بیشتر با تمامی اعضای دولت ترامپ هستیم تا اتحاد میان آمریکا- اسرائیل قوی تر از هرزمان دیگری شود.»
برچسب ها: دونالد ، اسرائیل ، حامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر