کد خبر: ۵۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت:‌ از حضور کشتی‌گیران المپیکی در اردوهای تیم ملی استقبال می‌کنیم چرا که انگیزه‌های سایر نفرات را مضاعف می‌کند.
جمهوریت؛

فرهاد اسماعیل‌نژاد درباره عدم دعوت از افشین بیابانگرد و یوسف قادریان به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: با توجه به اینکه قرار است تیمی منتخب از کشتی فرنگی به تورنمنت هنری دوگلان پاریس اعزام شود اردویی 6 روزه متشکل از کشتی‌گیران اصلی و حریفان تمرینی از اول بهمن ماه تشکیل خواهد شد و سپس عازم فرانسه می‌شوند.

وی ادامه داد: کشتی‌گیران حاضر در جام تختی نیز از 27 دی ماه در مشهد خودشان را به کادر فنی معرفی خواهند کرد تا روز 28 دی وزن کشی کنند. با توجه به حضور بیابانگرد و قادریان در جام تختی، سایر کشتی‌گیران حاضر در این مسابقات به اردوی بهمن ماه دعوت نشدند و قرار است تنها نفراتی که در پاریس روی تشک می‌روند در این اردو حضور باشند.

اسماعیل‌نژاد درباره نفرات اعزامی به فرانسه گفت: البته اسامی نفرات اعزامی به فرانسه قطعی نشده و نیازمند تائید سفارت فرانسه است، اما در صورت تایید تیمی 10 نفره را عازم این مسابقات خواهیم کرد. از سعید عبدولی هم برای حضور در این مسابقات دعوت کردیم که می‌تواند محک خوبی برای او برای کشتی‌ گرفتن در قانون جدید باشد.

وی درباره سطح تورنمنت پاریس گفت: با توجه به اینکه امسال مسابقات جهانی به میزبانی فرانسه برگزار می‌شود حضور در این مسابقات برای آشنایی با جو کشور میزبان می‌تواند مفید باشد. از طرفی فرانسه در قلب اروپا قرار دارد و با توجه به در پیش بودن مسابقاتی از جمله جام جهانی و رقابت‌های قاره‌ای بسیاری از کشتی‌گیران مطرح که بعد از المپیک در رقابت مهمی به میدان نرفتند برای محک زدن خود در چنین مسابقاتی شرکت خواهند کرد که بدون شک سطح بالایی خواهد داشت.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره دعوت از سوریان، نوروزی و قاسم رضایی گفت: هیچ کدام از این کشتی‌گیران به صورت رسمی خداحافظی نکرده‌اند. در اردوهای قبلی هم آنها می‌توانستند به صورت داوطلبانه حضور داشته باشند. از حضور المپیکی‌ها در اردوهای تیم ملی استقبال می‌کنیم چرا که انگیزه سایر نفرات را مضاعف می‌کند. وقتی نوروزی در اردو حضور داشته باشد سایر مدعیان این وزن احساس امنیت نمی‌کنند؛ این موضوع درباره خود نوروزی هم صادق است. 

اسماعیل‌نژاد گفت: بعد از تورنمنت پاریس نفرات منتخب جام تختی به همراه کشتی‌گیران برتر قهرمانی کشور و رقابت‌های اوپن که حدود 32 نفر خواهند شد به مرحله جدید اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد.

منبع: فارس
برچسب ها: کشتی ، فرنگی ، اردو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر