کد خبر: ۴۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
اختتامیه چهارمین جشنواره هنر مقاومت در شب گذشته با رونمایی از شیخ نمر و کتاب دوره چهارم برگزار شد.
جمهوریت؛ اختتامیه چهارمین جشنواره «هنر مقاومت» شب هجدهم دی‌ماه در فرهنگستان هنر برگزار شد. 

در این مراسم «حبیب‌الله صادقی» دبیر کل جشنواره هنر مقاومت، «محمد حبیبی» دبیر اجرایی جشنواره چهارم، «سید مسعود شجاعی طباطبایی» دبیر هنری چهارمین دوره جشنواره مقاومت، «عباس میرهاشمی» عکاس دفاع مقدس، «مسعود جزایری» سردار سپاه، «مجید رجبی‌معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان، «محمدمصطفی جوهیر» از عراق، «عباس مکی» استاد دانشگاهی در بیروت، «هشام طبس» از لبنان  و چندی از هنرمندان و هنردوستان حضور داشتند. 

حبیب‌الله صادقی دبیر کل جشنواره هنر مقاومت در مورد ادوار گذشته این جشنواره توضیح داد: ما در سه دوره گذشته بنا به نیاز به پاسخ دادن و روایت پدافندی پرداختیم اما در دوره چهارم سبک کار آفندی بود. 

صادقی تصریح کرد: هنرمند به معنای احیاگر آرمانهای ملت است که توانسته بعد از انقلاب اسلامی به انجام این وظیفه موفق باشد. 

در بخشی از برنامه پیام فرزند شیخ نمر باقر النمر پخش شد. 

او در این پیام جشنواره هنر مقاومت و فعالیتهای مشابه آن را رویدادهایی برای رو کردن شرارت‌های دشمن معرفی کرد و گفت: اینگونه رویدادها دست دشمن را برای جهان رو می‌کند آنها می‌خواهند با خاموش کردن نور حق کار زشت‌شان را بپوشانند که برپایی چنین رویدادهایی مانع این کار می‌شود.

وی افزود: نکته مهم دیگر در مورد این جشنواره این است که چنین جشنواره‌هایی نمایش نور خدا روی زمین است و این تحقق نمی‌یابد مگر با بازنمایی رفتار حقیقی مردان الهی. پس در اینجا برخی از صفات پدرم را برای شما بازگو می‌کنم. او کرامت را در زندگی خود به کار می‌برد، با مستضعفان همیاری می‌کرد، با ظالمان و طاغوتیان همکاری نمی‌کرد، در راه خدا ایثار کرد و علم و عمل را با هم جمع کرد. 

در این مراسم از خانواده شهید سعید اسداللهی تجلیل به عمل آمد. 

همچنین سردیس شهید باقر النمر اثر نادر قشقایی رونمایی شد. 

«سیدضیاءالدین» نماینده موزه عتبه حسینی با پیامی از طرف عتبه حسینی به روی سن آمد و ضمن اهدای لوح‌های تقدیر به برگزار کنندگان جشنواره، تربت قبر امام حسین(ع) را به مادر شهید اسداللهی هدیه کرد. 

وی همچنین این جشنواره مقاومت را پاسخ به جنگ انسانی از طریق سخن، قلم و بوم نامید و گفت: مقاومت پیام مهمی است که باید به گوش جهانیان برسد. 

«هشام طبس» نماینده مردم جنوب لبنان گفت: در این جشنواره احساس می‌کنم در خانه خود هستم اینجا مانند جنوب لبنان روح مقاومت جاری است. 

«احمد عبدالله» و «عباس مکی» دو هنرمند لبنانی تابلوی نقاشی امام خامنه‌ای را به «حبیب‌الله صادقی» دبیرکل جشنواره هنر مقاومت به پاس زحماتش هدیه دادند. 

«عباس مکی» استاد دانشگاه لبنانی در بیروت تصریح کرد: ایران مهد ایده و فرهنگ است و این مهم که از دری جدید به نام هنر مقاومت را به تمام دنیا نشان می‌دهد بسیار ارزشمند است. مسلمانان می‌توانند از این طریق به دنیا اشراف داشته باشند آن هم در زمانی که فشارها به روی هنرمندان و تحلیلگران حقیقت‌جو زیاد است. 

بخش نقاشی:

وحید یگان‌مهر، محمد نادری، ساناز غلامی، زینب رجبی، علیرضا شاملو، رضا جماعتی و طهمورث آشناگر.

بخش پوستر:

نفر اول: هادی قادری

نفر دوم: محمود بازدار

نفر سوم فرهود مقدم

تقدیری‌های بخش پوستر:

لیلا نیرومند و صابر شیخ‌رضایی

بخش کارتون:

نفر اول: محبوبه پاکدل

نفر دوم: عثمان گوران از ترکیه

نفر سوم: مهدی عزیزی

تقدیری‌های بخش کارتون:

ناصر مقدم و مجید ادیبی

بخش کاریکاتور:

نفر اول: آرش فروغی

نفر دوم: هادی اسدی

نفر سوم: شاندال پارماسی از هند

تقدیری‌های بخش کاریکاتور:

شهرام شیرزادی و عارف نیازی

بخش حجم:

نفر اول: محمدتقی صداقتی

نفر دوم: نسرین شاپوری

نفر سوم: علی علمدار

تقدیری‌های بخش حجم:

محمدحسین کولیوند و زهرا شیخ‌الحکمایی

منبع: تسنیم
برچسب ها: سردیس ، شیخ ، رونمایی ، شهید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر