کد خبر: ۱۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس اعلام کرد، در نوروز امسال، بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از بناهای تاریخی استان فارس دیدن کردند که در این بازدیدها، «حافظیه» در راس قرار گرفت.
جمهوریت؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری با اشاره به این‌که یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۹۶۰ نفر از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶ از اماکن تاریخی – فرهنگی استان فارس دیدن کردند، تاکید کرد: امسال این بازدیدها با هفت درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روبه‌رو بوده است.

او تاکید کرد: ۴۴۹ هزار و ۶۶۱ نفر از «حافظیه»، ۳۷۴ هزار و ۵۰۶ نفر از مجموعه جهانی «تخت‌جمشید»، ۲۷۹ هزار و ۸۰ نفر از «سعدیه»، ۱۶۱ هزار و ۹۹۱ نفر از مجموعه جهانی «پاسارگاد» و ۱۵۱ هزار و ۷۱۷ نفر  از مجموعه ارگ کریم‌خان زند در مدت زمان اعلام شده در نوروز ۹۶ بازدید کردند.

وی همچنین از ثبت اقامت بیش از دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر شب مسافر در این مدت در استان فارس خبر داد.

او ادامه داد: براساس آمارهای ارائه شده از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶،دو میلیون و ۹۱۲ هزار و ۴۶۶ نفر شب در واحدهای اقامتی استان اسکان یافتند .

امیری افزود: واحدهای اقامتی استان مانند هتل، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، کمپ‌های موقت، کلاس مدارس، منازل استیجاری و چادرهای مسافرتی و مهمانسراها، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی را شامل می‌شوند که از آمار ارائه شده تعداد ۲۵۸ هزار و ۳۲۳ نفر شب در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها اقامت داشته‌اند
منبع: ایسنا
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر