کد خبر: ۱۰۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
با توجه به اینکه از چهار مورد آسیب وارده شده به پلنگ‌های ایرانی طی ماه گذشته، دو مورد با پیگیری‌های رسانه‌ها و دوستداران حیات وحش به مرحله اطلاع رسانی رسیده، وجود مواردی بیشتر از تلفات این گونه که از چشم رسانه‌ها پنهان می‌ماند چندان دور از ذهن نیست.
جمهوریت؛ طی روزهای گذشته، لاشه یک پلنگ نر در منطقه گلول و سرانی شهرستان شیروان توسط مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی کشف و در سکوت کامل رسانه‌ای کالبدگشایی شده است.

این در حالی است که مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست تا کنون از انتشار اطلاعاتی در این زمینه خودداری کرده‌اند و تلاش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم برای گفت‌وگو با مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسانی در رابطه با جزئیات کشف لاشه این پلنگ بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از آسیب‌دیدگی پلنگ رودسر در تله سیمی، مرگ پلنگ پاسند پس از گرفتار شدن در تله سیمی و کشف لاشه پلنگ خلخال توسط روستاییان که ابتدا توسط اداره کل حفاظت محیط زیست اردبیل تکذیب و سپس با پیگیری رسانه‌ها تایید شد، کشف لاشه پلنگ شیروان، چهارمین مورد از خسارات وارد شده به نسل پلنگ ایرانی طی ماه گذشته به شمار می‌رود. بنابراین با توجه به اینکه از 4 مورد مذکور، دو مورد با پیگیری‌های رسانه‌ها و دوستداران حیات وحش به مرحله اطلاع رسانی رسیده، وجود آماری به مراتب بالاتر از تلفات این گونه ارزشمند جانوری که از چشم رسانه‌ها پنهان می‌ماند چندان دور از ذهن نیست.
منبع: تسنیم
اخبار مرتبط
برچسب ها: پلنگ ، شیروان ، کالبدشکافی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط خبر